Чарівний світ етики. Що вивчає етика. Цінності людини в сучасному світіКурс розраховано на учнів 5-х класів. Складений за програмою "Художньо-естетичний цикл. Програми для загально-освітніх навчальних закладів". Затверджено Міністерством освіти і науки України. Київ,Ірпінь,2005.

Lection Lections of (6)Course structure

Part 1. Що вивчає етика


Метою цієї теми є вивчення та засвоєння змісту основних етичних понять та моральних категорій, що відбивають систему загальнолюдських та національних цінностей, розуміння та усвідомлення учнями таких основних етичних понять як добро і зло, доброчинство, сором і совість, товаришування й дружба. Ознайомлення учнів з етикетними нормами, що конкретизують та унаочнюють моральні цінності.

Lection Lections of (4)


Lection Що вивчає етика
На основі вивчення теми учні зможуть:пояснювати, що таке етика і для чого вони її вивчатимуть; характеризувати взаємозв'язок між етикою і духовним світом людини; правильно використовувати підручник на уроках і вдома, виконуючі домашні завдання.

Lection Як розрізняють добро та зло
Що називаємо добром, а що-злом. Чому люди повинні вибирати між добром і злом. Що таке доброчинність.

Lection Як наші вчинки впливають на життя
Що таке вчинок. Який вчинок називають подвигом. Чому важливо вміти обдумувати свої вчинки та керувати собою.

Lection Що означає бути вихованим
Як співвідносяться мораль,вихованість та етикет. До чого призводить незнання правил етикету. Які норми не можна забувати.


Part 2. Людське життя - найвища цінність. Духовність. Духовна краса.


МЕТА: Пояснити зміст понять "духовність", "духовна краса"; розтлумачити, у чому цінність людського життя; оцінити ситуації та вчинки людей з позиції проявів духовної краси; висловити власну думку щодо шляхів самовдосконалення людини.

Lection Lections of (2)


Lection Цінності людини у сучасному світі
- узагальнити та визначити основні поняття з якими ознайомились впродовж вивчення теми;- розвивати в учнів логічне мислення, формувати інтелектуальну та емоційну сфери особистості учня,його розумових і пізнавальних здібностей;- виховувати в учнях моральні чесноти,закладати фундамент загальнолюдських цінностей: добра, істини, любові, благочестя, краси, гідності, совісті, милосердя;- заохочувати в учнях прагнення до самовдосконалення;- створювати на уроці атмосферу гармонії та доброзичливості.

Lection ЦІННОСТІ ЛЮДИНИ В ДАВНІЙ ГРЕЦІЇ, В ЕПОХУ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ТА ЕПОХУ ВІДРОДЖЕННЯ
Кожна людина має власний світогляд, який і визначає цінності особи.


Literature

Этика Дитрих фон Гильдебранд (zip - 53.44KB)

Этика Дитрих фон Гильдебранд (zip - 53.44KB)