Професійна компетентність учителя – важлива складова якісної освіти
Українська школа буде успішна, якщо до неї прийде успішний учитель. Саме під таким гаслом з 21 по 23 березня 2018 року на базі Берестівського НВК проходив районний семінар-тренінг учителів початкових класів, які у 2018-2019 навчальному році будуть навчати першокласників в умовах Нової української школи. Перед педагогами стояли завдання: знайомство з новим Державним стандартом початкової освіти та модельною програмою; поглиблення розуміння інтегрованого підходу; розвиток навичок планування в умовах інтеграції; організація освітнього середовища, орієнтованого на дитину.
Із нововведеннями в освіті знайомили учасників тренери Галина Йосипівна Янковська, методист районного методичного кабінету, та Наталія Петрівна Пасько, вчитель початкових класів Велюнського НВК. У ході семінару учасники опрацювали як теоретичні, так і практичні аспекти організації освітнього процесу в початковій ланці, основні підходи, технології, необхідні для роботи вчителя. Зустріч пройшла в атмосфері співпраці й педагогічної творчості.
На заключному етапі тренінгу до педагогів Дубровиччини з науково-методичною підтримкою приєдналися супервізори від РОІППО: Алла Леонідівна Черній, ректор, та Надія Адамівна Мельник, проректор з науково-методичної роботи. Жвавий, невимушений діалог надав «агентам змін» упевненості у реалізації Концепції Нової української школи.
Учасники семінару ще раз переконалися в тому, що тільки вчитель з високою професійною компетентністю, розвиненими творчими здібностями, високим рівнем інтелігентності, ерудованості здатен зберегти унікальну неповторність кожного учня, створити умови для його розвитку з метою адаптації до нових умов життя. Кожен педагогічний працівник повинен усвідомити, що від його професійного рівня залежить якість надання освітніх послуг, а отже й імідж навчального закладу.