ІХ Олексини читання

10 лют. 2018
09 лютого на базі Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням відбувся обласний етап Одинадцятих Олексиних читань, присвячений Олексі Тихому, відомому донецькому правозахиснику, мовознавцю, учителю, патріоту, який загинув у в’язниці, відстоюючи свої переконання.

У заході взяли участь директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Надія Оксенчук, начальник Управління освіти Бахмутської міської ради Марина Рубцова, керівник та члени громадської організації «Товариство Олекси Тихого» Євген Шаповалов, Євген Фіалко, Володимир Березін та племінниця Олекси Тихого Лариса Кравцова.

Усіх присутніх привітала директор Бахмутської школи №5 Вікторія Просяник та учні закладу, які представили літературно-музичну композицію, присвячену Олексію Івановичу Тихому.

«Олексині читання» були започатковані Товариством Олекси Тихого й вперше пройшли в селищі Олексієво-Дружківка, в тій самій школі, яку колись закінчив, а потім викладав у ній Олекса. З того часу читання стали традиційними
і проводилися в різних містах Донеччини.

Цього року кращі учасники «Олексиних читань», що попередньо пройшли відбірковий етап у своїх містах та районах, зібралися у Бахмуті.

«Олексині читання» по формі є конкурсом досліджень школярів, які цього разу готували роботи на тему «Олекса Тихий і родинне коло». На захід приїхало 12 учасників із різних частин Донецької області: Краматорська, Костянтинівки та району, Дружківки. Були присутні також представники міста Бахмута. Виступи всіх учасників вражали глибиною дослідження, яскравістю презентації та емоційністю. Як зазначають учасники заходу, по-справжньому приємно було слухати доповіді рідною мовою, паралельно відкриваючи нові невідомі грані особистості Олекси Тихого.

Костянтинівський район гідно предствили учні Новодмитрівського НВК Софія Сафронова та Олексанр Шехов. Після  виступу новодмитрівців в залі запанувала тиша, а потім присутні почали плакати, бо публіцистичний виступ  "Стежина матері Марії" був ліричним, емоційно напруженим та торкнувся конжного серця.

Традиційно, на згадку, кожен учасник отримав грамоти та книги українських письменників і дисидентів, а переможці також отримали грошові винагороди від Товариства Олекси Тихого.

Біографія Олекси Тихого ще не вивчена до кінця, існує багато недосліджених матеріалів. А тому, учасникам майбутніх читань є над чим працювати. До зустрічі на XII Олексиних читаннях!