Наталія Кідалова - найкращий вчитель України

15.10.2019
Премія Global Teacher Prize Ukraine оголосила цьогорічного переможця. Найкращим учителем України стала Наталя Кідалова з міста Мелітополя Запорізької області. Вона викладає англійську мову та українську мову і літературу в мелітопольській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 23.

Найкращим учителем України в 2019 році стала Наталя Кідалова

Премія Global Teacher Prize Ukraine оголосила цьогорічного переможця. Найкращим учителем України стала Наталя Кідалова з міста Мелітополя Запорізької області. Вона викладає англійську мову та українську мову і літературу в мелітопольській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 23.

Переможниця отримає 250 тисяч гривень, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2020 та один рік безкоштовного навчання від «Освіторії».

На «вчительський Оскар» номінували майже три тисячі неймовірних українських педагогів. Це кумири школярів, які надихають своїми новаторськими ідеями та сміливими рішеннями, а ще якісно змінюють освіту та майбутнє вже сьогодні. У серпні обрали ТОП-50, а напередодні 1 вересня визначили ТОП-10 освітян, які вразили професійне журі найбільше.

Урочиста церемонія головної освітньої події року пройшла у Всесвітній день вчителя в Національній опері України. Червона доріжка, вечірні сукні та фраки, фотокамери, виступи зірок, тисячі глядачів та пряма трансляція на сайті 1+1 — цьогоріч свято для українських вчителів проходило в космічній тематиці та під незмінним гаслом «ВчителіВажливі».

Також оголосили 10 номінацій, лідери яких отримали цінні нагороди.

Global Teacher Prize - це всесвітня премія, мета якої показати, що вчителі - важливі. Її називають "Нобелівською премією для вчителів" і вже втретє вручають в Україні.

У 2018 році це звання виборов Олександр Жук - вчитель інформатики із Запоріжжя. У 2017 - вчитель фізики з Чернівців Пауль Пшенічка.

Як обирають найкращого вчителя?

Премія Global Teacher Prize Ukraine проходить у кілька етапів. Спочатку вчителі надсилають свої анкети, які перевіряють волонтерські офіси, згодом оголошуються топ-50 вчителів України. Після цього з півфіналістами проводять скайп-інтерв'ю і вони надсилають свої есе.

Згодом інформацію про учасників опрацьовують експертні організації і оголошують топ-10 фіналістів премії. Їхні презентації оцінює журі і оголошує переможця.

Що відомо про найкращого вчителя України?

43-річна Наталія Кідалова є учителькою англійської мови та української мови і літератури у школі №23 з Мелітополя. Її педагогічний стаж — 23 роки.

На її уроках замість того, щоб зазубрювати поезії Шевченка, учні могли читати реп.

Наталя Кідалова координує роботу клубу дебатів у школі, привчає учнів до проєктної діяльності. Завдяки її активності школа виграла обладнання для smart-класу: 30 планшетів, інтерактивну дошку, 15 комп'ютерів, 10 ноутбуків. Бере активну участь у міжнародних програмах та проєктах.

"Все робити "по любові" — головний інгредієнт успіху справи. Мій досвід учителювання переважно казковий. Пам'ятаєте казку Андерсена "Принцеса на горошині"? Так от я та горошина, яка не дає заспокоїтися, завжди надихає й учнів, і колег, і себе на вихід із зони комфорту, закликає не зупинятися і не задовольнятися тим, що є", - каже Наталя Кідалова.

 

Osvitoria