РОЗДІЛ ІІІ. Оболонки Землі
Free
Course without the support of teachers
Registered pupils: 4
Тема 1. Літосфера. Тема 2. АтмосфераТема 3. Гідросфера Тема 4. Біосфера та ґрунти.Тема 5. Природні комплекси.
Lections of (21)
Tasks of (0)
Course structure
Part 1. Тема 1. Літосфера.
Free
Внутрішня будова Землі. Будова літосфери, її властивості. Літосферні плити, наслідки їх переміщення.Мінерали, гірські породи та корисні копалиниВнутрішні процеси, що зумовлюють зміни в земній корі та на поверхні земної кулі. Рухи земної кори. Землетруси. Вулканізм і вулкани, гейзери. Сейсмічні пояси Землі.Зовнішні процеси, що зумовлюють зміну земної поверхні. Вивітрювання, робота вітру, текучих і підземних вод, льодовиків.Основні форми рельєфу суходолу – гори і рівнини. Різноманітність та утворення рівнин на суходолі. Найбільші за площею рівнини світу.Різноманітність та утворення гір на суходолі. Найвищі та найдовші гори світу.Рельєф дна океану. Серединно-океанічні хребти – найвищі і найдовші гори Світового океану.Унікальні форми рельєфу земної кулі, їх охорона.
Lections of (8)
Tasks of (0)
Part 2. Тема 2. Атмосфера
Free
Будова атмосфери, властивості повітря в тропосфері.Добовий і річний хід температури повітря, причини їх коливання. Карта ізотерм, теплові пояси Землі. Практичне значення вимірювання температури повітря. Атмосферний тиск: причини і наслідки його зміни у тропосфері. Вимірювання атмосферного тиску. Вітер: причини виникнення, напрямки, сила, швидкість, їх визначення сучасними приладами й візуально. Місцеві вітри.Вода в атмосфері: випаровування, вологість повітря та її зміни. Хмари і туман, відмінності в їх утворенні. Форми хмар, хмарність. Опади, що випадають з хмар та з повітря, їх види, вимірювання. Карта розподілу опадів. Погода, її елементи, мінливість. Характерна погода за сезонами у своїй місцевості. Служба погоди, практичне значення прогнозів погоди.Клімат та основні кліматичні показники. Карта кліматичних поясів. Зміни клімату. Вплив людини на атмосферу.
Lections of (7)
Tasks of (0)
Part 3. Тема 3. Гідросфера
Free
Загальна кількість води на Землі, її розподіл між частинами гідросфери. Світовий океан та його частини: океани, моря, затоки, протоки. Шкала глибин, визначення глибин океанів і морів. Острови в океані. Властивості вод Світового океану. Рухи води в Світовому океані. Життя в океанах і морях. Багатства вод Світового океану. Океан та людина. Води суходолу – поверхневі і підземні. Річка: річкова система, басейн річки, річкова долина. Найдовші, найбільші за площею басейну і найповноводніші річки світу. Пороги і водоспади. Живлення, водний режим і робота річок. Озера, їх різноманітність за площею, походженням озерних улоговин, солоністю. Найбільші і найглибші озера земної кулі. Болота, особливості їх утворення та поширення.Штучні водойми і водотоки: ставки, водосховища, канали. Льодовики – багаторічні природні скупчення льоду. Особливості утворення і поширення льодовиків. Багаторічна мерзлота – підземне зледеніння. Утворення і поширення багаторічної мерзлоти. Підземні води, умови їх утворення і залягання в земній корі. Термальні і мінеральні води.Значення вод суходолу для природи і людини. Охорона вод Світового океану і суходолу.
Lections of (6)
Tasks of (0)
Part 4. Тема 4. Біосфера та ґрунти.
Free
Складові біосфери, особливості їх поширення на земній кулі. Властивості ґрунтів. Ґрунтовий покрив, карта ґрунтів. Вплив господарської діяльності людини на ґрунтовий покрив, рослинність і тваринний світ суходолу та океану
Lections of (0)
Tasks of (0)
Part 5. Тема 5. Природні комплекси.
Free
Природні комплекси як наслідок взаємозв’язків компонентів природи. Географічна оболонка – найбільший природний комплекс Землі, її межі та властивості.Природні зони Землі, їх особливості.
Lections of (0)
Tasks of (0)