Мурашко Тетяна Миколаївна

останнє відвідування 20.11.2014 15:42
Ленінська неповна школа, с. Ленінське, Апостолівський район, 6
Учитель

Стіна

3
Мурашко  Тетяна Миколаївна
19 березня 1930р. у містечку Ржищеві на Київщині народилася українська поетеса, письменниця – Ліни Василівни Костенко. В цей день у нашій школі пройшла загальношкільна лінійка «Людина, нібито не літає, А крила має… А крила має!» Адже , Ліна Костенко посідає виняткове місце в українській літературі останніх чотирьох десятиліть не завдяки радикальним творчим експериментам, не з огляду на зайняту політичну позицію чи "провокативний" стиль життя . Ліна Костенко є видатною постаттю сильною особистістю, принципова, талановита , була великим знавцем жіночої натури, незламним воїном за честь жінки, такий собі лицар у залізних обладунках під якими ховається чутлива, ніжна і красива жінка. – Поезія – рідна сестра моя А правда людська – наша мати. І я її прийняла, як закон. І диво велике сталось: минула ніч. І скінчився сон. А Доля мені зосталась. Я вибрала Долю собі сама. І що зі мною не станеться, – у мене жодних претензій нема до Долі – моєї обранниці. На лінійці учні - Чемерис А., Погосян К., Марчук В., Шульга О . та ін. – розповідали про творчість письменниці. Гарно, виразно декламували вірші – Терещенко А. «Чайка на крижині», Водяна М. «Крила», Костиренко Т. «Ще назва є , а річки вже немає», Мільчаковська А. «Обеліск», Суліма А. «Є вірші – квіти…», Плотнікова І. «Сташні слова , коли вони мовчать», Усик В. «Доля». Учні початкових класів під керівництвом класних керівників Алєксєєнко О.В., Шамелової К.В., та Кісель В.А. теж читали вірші Ліни Костенко та демонстрували малюнки. В кінці свята учням була продемонстрована презентація популярності та творчості Ліни Костенко. Лінійка була проведена за ініціативою учнів 8 класу під керівництвом вчителя української мови та літератури Мурашко Т.М.
19 бер. 2012, 23:00
Мурашко  Тетяна Миколаївна
Цьогоріч виповнилося 198 років від дня народження нашого генія, національного пророка—Т.Г.Шевченка. Не одне століття слово Тараса Шевченка долає міжнаціональні й мовні бар’єри, будить почуття братерської єдності між народами. Як висловився свого часу Іван Якович Франко: «…він став володарем у царстві Духа,… став велетнем у царстві людської культури,…вказав нові, світлі і вольні шляхи професорам та книжним ученим. …Найкращий і найцінніший скарб дала йому доля лише по смерті – невмирущу славу і все розквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори». 12 березня у нашій школі пройшов літературний ранок «ШЕВЧЕНКОВІ ДЗВОНИ», яке підготували і провели учні 3 класу - кл.кер. Кісель В.А. та учні 7, 8, 9 класів під керівництвом вчителя української мови та літератури Мурашко Т.М. Учні розповідали про життя і творчість письменника, виразно декламували поезії, а молодші школярики ще й продемонстрували свої творчі здібності з образотворчого мистецтва. Незабуваємо, Тарасе: На цій оновленій Землі Твоя поезія не згасне – Цінують зрілі і малі. Атвій «КОБЗАР» - святе джерело, Що живить всіх нас повсякчас. І жодне слово в нім не вмерло, Воно живе повчає нас. До слова щиро прагнем ми, Читаем вірші з «КОБЗАРЯ», Твоє життя ще більш пізнаєм, Для нас ти світоч і зоря. Спасибі,що лишив нам скарби, Яких ніхто ніде не мав. В твоїх картинах сумні фарби, Тяжке життя ти змалював.
12 бер. 2012, 17:22
Мурашко  Тетяна Миколаївна
Українська мова - це мова не тiльки украiнцiв, спiлкуватися нею мають право мешканцi України всiх нацiональностей з потреби гуртуватися, з необхiдностi доходити порозумiння й ладу в спiльному домi. [Вiталiй Радчук] Скiльки української мовної територiї, стiльки й української державностi. [Iван Заєць] Доля української мови - то є водночас й доля української держави й нацiї. [Iгор Лосєв]
11 бер. 2012, 21:15