Всесвітній день безпечного Інтернету


Мета свята — об'єднати зусилля держави, громадськості у пошуку шляхів безпечного користування Інтернетом, обговорити питання Інтернет-етики та Інтернет-безпеки, вжити заходів з популяризації механізмів безпечної роботи у мережі, перш за все — серед дітей і молоді.
 

На сьогодні точна кількість користувачів Всесвітньою павутиною в Україні невідома, статистика від різних провайдерів заперечлива і не відповідає офіційним даним. Дослідження Київського міжнародного інституту соціології свідчать, що у вересні 2013 р. вже 49,8% дорослого населення України мали постійний доступ до Інтернет, і цей показник постійно зростає.
Для більшості з нас Інтернет — це вільний доступ до корисної інформації, однак із його допомогою легко отримати і персональні конфіденційні дані. Адреса, телефон, особисті фото, відомості про рідних, паспортні дані, банківські рахунки, — ось далеко не повний перелік інформації, яку активний користувач мережі зберігає на її серверах.
Статистика, яку надає представництво Європейського Союзу, свідчить, що 77% молодих людей віком від 13 до16 років (та 38% дітей віком від 9 до 12 років) мають особистий профіль у соціальних мережах. Однак 12% європейців віком від 9 до 16 років визнають наявність певних факторів в Інтернет-мережі, які їх тривожать.
Опитування свідчить: більшість дітей (63%) отримують інформацію про безпечне поводження в Інтернеті від своїх батьків; 58% — від учителів; 44% — від своїх однолітків.

ПОРАДИ:
1. Користуйтеся безпечними браузерами і стежте за їх оновленнями. Фахівці свідчать, що найчастіше атаки здійснюються на браузери Internet Explorer і Opera, які користуються найбільшою популярністю у користувачів.
 
2. Електронна пошта, логіни і паролі для входу на сайти «люблять» складність: велику кількість символів, додавання спеціальних символів (таких, як %, ?, *), цифр. Не слід використовувати у логіні та паролі акаунту своє ім’я та прізвище, дату народження, номер телефону, оскільки зловмисник, підбираючи пароль, перш за все перевірить наскільки підходять ваші особисті дані. Власники компаній, що діють у мережі Інтернет, періодично проводять дослідження щодо визначення найбільш популярних паролів. У ТОП-десятку незмінно потрапляють такі сполучення цифр та літер: 12345 (перше місце), 123456, 11111, 123321, 000000, gfhjkm («пароль» у англійській розкладці латинською абеткою), ghbdtn («привет» у англійській розкладці), 1234567, 12345678, qweasd. Тисячі подібних сполучень потрапляють до словників для брутфорсу. Брутфорс (англ. brute force — «груба сила») — старий, малоефективний, але найчастіше використовуваний метод злому шляхом перебору паролів. Таким чином, близько 40% усіх акаунтів є доступними для легкого злому (за даними http://www.faito.ru).
 
3. Реєструючись на різних сайтах, використовуйте різні логіни і паролі. Відкрийте декілька акаунтів електронної пошти: для робочого листування, особистого спілкування та реєстрації на різних сторінках. Не користуйтесь послугою збереження паролів, кожного разу вводьте його заново. Щоб не заплутатися, зберігайте ваші логіни і паролі у створеному на комп’ютері спеціальному файлі та копіюйте їх звідти, але не називайте його password, не зберігайте на Робочому столі і не забудьте його закодувати.
 
4. Не довіряйте зовнішній інформації: не переходьте по сумнівних посиланнях, які вам відправляють поштою або з ресурсів миттєвих повідомлень, перевіряйте адреси сайтів у рядку стану браузера.
 
5. Для повноцінного захисту встановіть ліцензійну версію антивірусної програми. Експерти радять уважно вивчити інструкцію з її використання, виставити на максимальний рівень ключові налаштування і автоматичне оновлення програми. Після встановлення слід повністю перевірити комп’ютер на наявність зараження файлів вірусними програмами і робити таку перевірку кожного місяця. Підвищити рівень безпеки допоможуть комплексні системи захисту, до яких, крім антивірусних програм, належать фільтри спаму, фаєрвол (міжмережевий фільтр) тощо.
 
6. Файли, які мають для вас особливу цінність, ховайте подалі від цікавих очей. Можна встановити на них пароль, але ще краще — зашифрувати за допомогою програми TrueCrypt. Зведіть до мінімуму особисту інформацію в мережі. Наявний контент має бути нейтральним, а фото — пристойними. При заповненні веб-анкет керуйтеся принципом радянських часів: не був, не числився, не перебував.

матеріали сайту 

Подобається