Використання гендерного виховання на музичних заняттях, як частина морально-естетичного виховання хлопчиків і дівчаток у ДНЗ.


Гендерне виховання - це виховання мужності у хлопчиків і жіночності у дівчаток. Чому так важливо в наш час робити акцент у роботі з дітьми дошкільного віку на виховання таких простих понять, які тісно пов'язані з фізіологією? У сучасному світі стерлися чіткі розмежування між чоловіком і жінкою, особливо в побуті, в одязі, в видах професій, у спорті. Діти не бачать яскравого образу поведінки тільки чоловічого і тільки жіночого. Стаючи дорослими, вони не використовують статеворольові типи поведінки, чітко не усвідомлюють ролі чоловіка і дружини у шлюбі, і у зв'язку з цим статистика говорить про плачевні результати, половина шлюбів розлучаються. 

В Базовому компоненті дошкільної освіти (нова редакція), в освітній лінії «Особистість дитини», в підрозділі соціально-комунікативна компетентність, наголошується, що дитина має бути обізнана із різними соціальними ролями людей (жінки, чоловіки, дівчатка, хлопчики, тощо); з елементарними соціальними та морально-етичними нормами міжособистісних взаємин; уміння дотримуватись їх під час спілкування. Здатна взаємодіяти з людьми, які її оточують: узгоджувати свої дії, поведінку з іншими; усвідомлювати своє місце в соціальному середовищі; позитивно сприймати себе.

         Музичному керівнику всі види музичної діяльності: музичні заняття, розваги та свята  слід проводити враховуючи гендерні відмінності, формувати у дітей гендерну культуру. Відносини дівчат під час проведення музичних занять більш вибіркові, ігрові об’єднання більш стійкі. Їх уподобання настільки постійні, що можуть не змінюватись протягом 2-3 років. Але в старшому дошкільному віці формується інший тип відносин. Відносини стають більш емоційними за змістом (дівчатка вибирають собі пару  при розучуванні парних танців) Між самими дівчатками часто виникають конфлікти, розбіжності їх хвилюють більш, ніж хлопців (хто краще співає, танцює). Відносини хлопчиків відрізняються від  відносин дівчат. Хлопчики віддають перевагу іграм та відносинам з однолітками своєї статі, їх об’єднання не такі стабільні, ніж у дівчат. Хлопчики і дівчата часто не бажають грати разом. Діти нерідко насторожені до іншої статі, особливо дівчата.

 

Рекомендації батькам стосовно гендерного виховання

 

Допоможіть дитині усвідомити його справжнє статеве «Я».

Навчайте хлопчика бути хлопчиком, а дівчинку - бути дівчинкою.

Прагніть до власної досконалості, щоб дитина, наслідуючи, перейняла тільки ваші кращі риси. Так як виховують не словом, а й ділом.

Треба пам'ятати, що як би сильно не любила вас дитина, найбільше потребує любові вона сама. Прикладіть максимум зусиль, щоб любов ваша була взаємною.

Проаналізуйте стиль стосунків у сім'ї і не ділите любов дитини між собою. Не розв'язуйте свої дорослі проблеми за рахунок дитини. Ваша дитина не повинна бути «знаряддям» у боротьбі один з одним.

Домовтеся між собою, як ви будете виховувати дитину і висуньте єдині вимоги до неї. Інакше дитина не зможе засвоїти, що можна, а що не можна - віна буде розриватися між вами, а це може призвести до неврозу або антисоціальної поведінки.

Пам'ятайте, що батько - це опора і захист в сім'ї. Він виховує в дітях самостійність, дисциплінованість, організованість, повагу до старших і слабким, мужність, чуйність. Мати - це любов, доброта, затишок, хороший емоційний клімат у сім'ї.

Мати дає дитині емоційне благополуччя, душевний спокій і рівновагу, впевненість у свої сили.

 

Подобається