Творчий вечір Олесі Омельченко у Києві


       

       28 жовтня о 17 годині у приміщенні НСПУ на Банковій, 2 у Києві відбувся творчий літературний вечір письменниці із Дніпропетровщини Олесі Омельченко.

       Вечір вела лауреат премій ім.. В. Симоненка, Б. Нечерди та В. Свідзінського Теоздозія Зарівна.

       На зустрічі були присутні київські письменники, серед яких – член правління  НСПУ, лауреат Шевченківської премії, головний редактор Всеукраїнського просвітницького тижневика «Слово Просвіти», член Центрального Правління Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.. Т. Шевченка, лауреат премій ім.. В. Сосюри та Грузії ім.. В. Маяковського, заслужений працівник культури України Любов Василівна Голота; заслужений діяч мистецтв України, лауреат премій Ім. Лесі Українки, Остапа Вишні, М. Старицького, С. Олійника, О. Копиленка, В. Юхимовича Василь Довжик; лауреат премій ім.. С. Руданського, М. Трублаїні та Всеукраїнського фестивалю-конкурсу сатири і гумору Валентина Козак; лауреат Міжнародної літературної премії ім.. І. Кошелівця Сикола Семенюк;  лауреат премій ім.. Є. Маланюка, М. Коцюбинського, Н. Забіли, «Благовіст», ім.. М. Бек (США) Наталка Поклад та інші.

       В ході зустрічі Олеся Олексіївна коротко розповіла про студентські часи, в які найбільш повно почала розквітати її творчість, про перемоги в складі студентського ансамблю бандуристів, до якого входила, про свою роботу старости літературної студії Дніпропетровського університету «Гарт», яка колись називалася ім.. В. Булаєнка, про ті нелегкі часи так званого «застою», які покалічили не одне творче життя, які понівечили і її долю. Та як важко не було, вона завжди прагнула пробиватися до світла. Олеся розповіла  про свою багатогранну творчість:  для дітей, як поета, драматурга, романіста, публіциста, прочитала ряд віршів, проаналізувала свої неопубліковані твори, серед яких нові поезії та поеми, історико-філософсько-фантастичний роман у віршах про рідний край «Дивограй», драматичні віршовані твори «Вир», «Голубоокий Ангел», «Лабіринт», казки, драми та вірші для дітей, прозові ліро-епічні та фантастичні твори, висловила надію не лише на можливість з’явитися цим 8 книгам у світ, якщо поталанить знайти спонсорів, а і сподівання, що вони будуть гідно оцінені в Україні, поставлені на сцені, екранізовані..

       «Тоді не можна було видатися через цензуру, зараз – через брак коштів. Де вони у сільської вчительки з глибинки?» - з відчаєм говорила вона.

       Цікавою була виставка малюнків письменниці, які були виконані олівцем, аквареллю та олійними фарбами.

       Творчість Олесі Омельченко була високо оцінені письменниками. Нові добірки поезій будуть надруковані у центральних письменницьких часописах та газетах.

        Любов Голота відзначила, що талантам такого високого рівня потрібно допомагати і не лише друкуватися, а і видавати нові книги. «І дай Боже, Олесю, щоб ти встигла видати за життя оцю свою багатотомну працю!»

       Теодозія Зарівна сказала про драматургічну майстерність Олесі-драматурга. У наш час мало хто пише віршами, і в цьому також Олесина оригінальність.

       Наталка Поклад висловила вдячність письменниці за цікавий вечір,  на який Олеся їхала аж зі свого героїчного Військового, села козаків та славетної Переправи у 1943 році. В її словах прозвучала гіркотинка, що ми, письменники, мало знаємо один одного через відсутність книго розповсюдження, малі тиражі книг, обмежену кількість журналів, у яких можна було б надрукуватися.  Але головне – творити, спілкуватися, які б там перешкоди на шляху не стояли.

       Колеги по перу побажали Олесі Омельченко плідної творчої праці, натхнення, непохитної віри у свою щасливу Зорю, частіших приїздів до Києва, який її завжди чекає.

 

Подобається