"Для вас, батьки!", або рекомендації для вихователів по організації й оформленню куточка для батьків у групах дошкільного закладу.


«Для вас, батьки!», або рекомендації для вихователів по організації й оформленню куточка для батьків у групах дошкільного закладу

          Інформація, розміщена на стенді для батьків повинна бути динамічною. Мінімум раз у два-три тижні матеріал повинен поновлюватися. При розміщенні будь-якого друкованого матеріалу на стенді посилання на видання, включаючи авторство й рік публікації, обов'язкове.

          Стенд повинен бути барвисто оформлений. При оформленні стенда варто використовувати не тільки малюнки, але й фотографії (краще дітей групи й батьків). При оформленні стендів не потрібно зловживати декоративними елементами, наївними зображеннями ляльок, іграшок. Співвідношення тексту й ілюстрацій повинне бути 2:6 (2 частини - текст, 6- ілюстрації), вони повинні в першу чергу привернути увагу батьків, потім донести до них потрібну інформацію.

          Матеріали куточка для батьків дублюються на Інтернет-сайті ДНЗ, де змінювана інформація доступна не тільки 1-2 тижні, а на постійній основі. Це надає можливість батькам повернутись до прочитаних матеріалів у будь-який момент. Бажано оновлювати матеріали «Щоденника групи», Оголошення та Меню у першій половині дня. Це надає можливість батькам підготуватись до зустрічі з дітьми увечері, за необхідності ознайомитись із літературою актуальної тематики, можливо, запастись усім необхідним для виконання «домашнього завдання».

Форми подачі наочного матеріалу для батьків:

1. Постійний інформаційний стенд. Зміст:

- Візитна картка групи.

- Характеристика вікових психологічних особливостей дітей групи.

- Розпорядок дня – „Сходинки розвитку”.

- Правила для батьків.

- План заходів для батьків ( відповідно з планом роботи ДНЗ).

2. Стенди зі змінюваним матеріалом. Зміст:

«Щоденник групи». Розділ представляє матеріали про минулий день: які проходили заняття, що читали дітям, які пісні вивчили на музичному занятті, куди ходили на екскурсію, який дивилися спектакль і багато ін. Матеріал постійно поновлюється описами, фотоматеріалами та літературою. На ньому може бути щоденний розділ, де відзначаються найбільші успіхи вихованців за день.

Оголошення. У цьому розділі міститься тільки офіційна інформація: коли будуть збори, принести фарби, фотографії й т.д. (якщо є про це рішення батьківських зборів, на яке потрібно зробити посилання).

«Права дітей». Розділ для батьків, у якому міститься різноманітна інформація з дотримання прав дитинства в дошкільному закладі й родині, адреси й телефони організацій, куди можна звернутися по допомогу, офіційні документи.

«Поради лікаря» або «Медична сторінка». Матеріали готують медичні працівники з найбільш актуальних тем: профілактика інфекційних захворювань, надання першої медичної допомоги, шкідливі звички, їхня профілактика й корекція.

«Абетка безпеки». Розділ представляє матеріали по навчанню дошкільників правил безпечної поведінки в побуті й екстримальних умовах.

«Сімейний вернісаж». У цьому розділі можуть бути представлені малюнки, вироби й ін., виконані батьками разом зі своїми дітьми.

«Гра - це серйозно!». Розділ містить інформацію про значення дитячої гри, даються поради по організації дитячих ігор вдома, а також пропонуються варіанти різних ігор і ін.

«Незабаром у школу». У цьому розділі інформація про підготовку дітей до школи; поради, рекомендації з успішного входження дитини в шкільне життя й ін.

«Увага! Конкурс!», «Поспішайте брати участь!». Інформація про проведення у ДНЗ конкурсів.

«Вчуся граючи». У цьому розділі розташовуються відомості про розвиваючі ігри для дошкільників, поради й рекомендації з їхнього проведення, варіанти ігрових вправ, спрямовані на розвиток певних здібностей.

«Фахівці радять». Матеріали цього розділу готують фахівці ДНЗ: практичний психолог, соціальний педагог, музичний керівник, інструктор з фізичної культури з актуальних тем.

«Мудрі думки». Висловлення відомих педагогів, письменників, філософів про виховання підростаючого покоління, народна мудрість про родину й сімейне виховання.

3. Папки-Пересувки.

4. Фотовиставки.

5. Рекламно-інформаційні буклети.

6. Інформаційні листи, кошики, проспекти, пам'ятки...

7. Виставки дитячих робіт (тематичні виставки)- доповнення письмової інформації для батьків малюнками, фотографіями, натуральними предметами (зразками іграшок, ігрових матеріалів, робіт з художньої праці й т.д.), зробленими руками дітей, батьків, вихователів.

          Примітка: весь інформаційний матеріал повинен бути коротким, доступним, естетично оформленим і відповідати річним завданням дошкільного навчального закладу.

 

Подобається