«Андріївські вечорниці» в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 20 «Чебурашка» міста Чорноморськ Одеської області

14 грудня 2017 року в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 20 «Чебурашка» відбулася розвага «Андріївські вечорниці» - відродження давніх народних традицій – День Св. Андрія Первозванного (Калити).

«Традиції та культура – наш ідентифікатор як нації та самобутнього незалежного народу», зазначила Людмила Жаковка, завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 20 «Чебурашка».

Педагог, Анжела Обертун, на початку заходу, звернула увагу на те, що День Св. Андрія одвічна частина обрядового календаря. Він поєднав християнське та старовинне, коли давні звичаї органічно вплітаються в канву сучасності.

З великою радістю і любов'ю діти, педагоги, батьки готувалися до заходу. Про це свідчить прикраса залу, костюми дітей, репертуар. Слід відмітити, що батьки вихованців виступили не як глядачі, а як рівноправні партнери та союзники педагогів. Під час розваги вихованці старшої «Б» групи спільно з батьками показали справжню театральну майстерність, влаштували свято українського танцю та пісні, згадали звичай кусання Калити. Не обійшлося без рухливих ігор. Діти і батьки змагалися в швидкості і спритності під час ігор.

Протягом розваги, вихователь Євгенія Вікторівна Соловйова вела розмову про Калиту (в народі це свято ще так і називають). «Воно вважається парубочим, адже в Андріївську ніч хлопцям дозволено бешкетувати, а дівчата можуть дізнатися свою долю. Калита нагадує сонце, до того ж вимазана медом, а золотий мед, принесений бджолами, символізував небесне світило».

Слід зазначити, що заходу передувала тривала підготовка, вивчення традицій, обрядів і звичаїв. Підготувала і провела дійство Світлана Дрюченко, керівник гуртка «Казка на долонці».

Талановиті вихованці, ініціативні батьки, творчий колектив дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 20 «Чебурашка» подарували всім присутнім позитивний настрій, розповіли про старовинні українські народні традиції у проведенні Андріївських вечорниць. Це свято було і є днем ігор, веселощів та жартів!

Алла Керізь, методист міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області

Подобається