Користь плавання для дітей.


Для маленьких дітей плавання є невід’ємною частиною фізичного виховання. Воно сприяє розвитку дихальної системи у дитини. Відбувається це за рахунок того, що вода тисне на стінки грудної клітини, а діти видихають все повітря, що знаходиться в легенях, і як наслідок, роблять глибокий вдих, а це вентиляція дихальної системи, яка запобігає появі різних захворювань верхніх дихальних шляхів. Крім того, знаходження у воді сприяє збільшенню кровообігу, а також поліпшеною роботі серця. У воді на хребет дитини практично не впливають статичні навантаження, завдяки чому у дитини формується правильна постава і поліпшується міжхребцевий обмін речовин. Крім того, водні процедури попереджають м’язову дистонію, плоскостопість і сколіоз. І найголовніше, у воді шкіра починає дихати, виділяючи шкідливі речовини і очищаючи, таким чином, потові залози. Регулярні заняття дозволяють зміцнити ЦНС дитини, нормалізувати його апетит, зміцнити сон, підняти тонус організму і налагодити струм кроки до найважливіших периферичним органам. Крім усього іншого, плавання це відмінний спосіб відволікти дитину і зняти стресс.

Плавання для дітей будь-якого віку – це прекрасний спосіб рівномірно і гармонійно розвинути м'язи, отримати царську поставу, міцне здоров'я і повноцінний імунітет. Причому чим раніше дитина почне плавати, тим швидше його організм придбає і навик, і решта приємні супутні властивості.

ПЛАВАННЯ ГРУДНИХ ДІТЕЙ

До пологів малюк розвивається у водному середовищі, причому на певному етапі перинатального розвитку у нього навіть є зябра. Протягом перших трьох місяців після появи на світ у дитини ще сильні спогади про той період, і тренування будуть проходити набагато простіше.

Лікарі радять починати заняття із немовлям безпосередньо з тритижневого віку, щоб навчання проходило швидко і природно, і з неясних спогадів плавання перетворилося на набутий навик.

Однак якщо малюкові вже виповнилося 3-4 місяці, то пам'ять про перинатальному періоді вже стерлася, а значить, вроджені рефлекси забуті, і раннє плавання освоїти вже не вийде. У цьому випадку починати заняття плаванням стоїть після досягнення трирічного віку, коли дитина зможе відвідувати басейн при дитячому садку або поліклініці.

Займатися з малюком треба регулярно. Для ролі «вчителя» підійде і мама, і тато, і бабуся з дідусем – головне, щоб цим займався одна людина. Кожен рух потрібно спочатку відпрацювати на ляльці, а потім прийматися за дитину. Прийоми навчання грудничка плавання підкаже лікар: якщо при поліклініці є басейн, має сенс приходити туди 1 раз на 1-2 тижні, вивчати нові прийоми, а відпрацьовувати їх прямо вдома, у ванній.

Користь такого плавання для дітей була доведена усіма докторами. Малюки, які практикують ранні водні заняття, менше схильні до застуд, відрізняються спокійною вдачею, хорошим апетитом і загальним благодушністю. Крім того, їх розвиток нерідко випереджає «не плавають» однолітків.

Головне противоказання до плавання для дітей до року – це наявність гострих респіраторних захворювань чи порушень ЦНС. Перед тим, як почати практикувати раннє плавання, обов'язково зверніться до лікаря і дізнайтеся, чи немає у вашого малюка додаткових перешкод на шляху до навчання.

НАВЧАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ПЛАВАННЯ

Вже починаючи з трирічного віку ваш малюк може відвідувати заняття плавання в басейні для дітей. Нерідко такі курси проводять безпосередньо на базі дитячих садків.

Лікувальне плавання для дітей особливо рекомендовано при проблемах з хребтом, поставою, поганим сном, буйною вдачею і слабким апетитом. Водне середовище, завдяки ефекту невагомості, здатна вирішити такі проблеми, а досвідчені інструктори допоможуть малюкові освоїти прості рухи і навчитися триматися на воді, що розвине його м'язову систему.

СПОРТИВНЕ ПЛАВАННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ

Віддати дитину на плавання на просунутому рівні можна вже з 5-7 років. Є ймовірність, що це багато в чому визначить його долю: адже якщо виявиться, що у дитини талант, його будуть постійно відправляти на змагання різного рівня, а регулярні тренування можуть стати перешкодою в навчанні не тільки в шкільному віці, а й під час студентства.

Найчастіше батьки забувають про те, що, наприклад, синхронне плавання для дівчаток – це не тільки красивий вид спорту, але й зворотний бік медалі: нерідко зайво розвинені плечі, від чого фігура може виглядати «чоловічий», виснажливі тренування і постійні стреси перед виступами. Аж ніяк не кожній дитині це буде в радість, тому ні в якому разі не примушуйте дитину до занять, а запропонуйте вибрати те, що дійсно підходить до його інтересам.

 

Подобається