Відкритий урок 6-б клас


 Дата 09.09.11                          Вчитель  КЛОЧКОВА  О.І.                       Клас  6 - б

Тема:  Розкладання чисел на прості множники

Мета:  Домогтися засвоєння схеми розкладання  числа на прості  множники.  Розвивати  вміння виконувати вправи, що передбачають розкладання чисел на прості множники. Виховувати  уважність і наполегливість при виконанні вправ.

Тип уроку: Засвоєння нових знань, умінь, навичок.

                                   Хід уроку

  1. Організаційний  етап
  2. Перевірка домашнього завдання
  1. Перевірка завдання, заданого за підручником

 

  1. Фронтальне опитування
  1. Яке натуральне число називається простим?

 

  1. Яке натуральне число називається складеним?

 

  1. Назвіть число, яке не є ні простим, ні складеним.

 

  1. Назвіть парне просте число.
  2. Продовжте речення:

 

а) число 11 просте, оскільки…;

б) число 14 складене, оскільки….

       6)    Укажіть складені числа серед чисел   10, 11, 12, 13, 14.

       7)    Укажіть прості числа серед чисел   3, 21, 31, 37, 111.

       8)    Укажіть усі одноцифрові прості  числа.

       9)    Вставте пропущені місця в тексті:

               а) Число 18 має таки дільники: …  . Отже, воно …  .

               б)  Число 19 має такі дільники: …  .  Отже, воно …  .

     10)   Чи є простим число, яке ділиться на:  а) 3;  б) 5;  в) 9;  г) 10?

     11)   Укажіть усі прості числа другого десятка.

     12)   Подайте число 15 у вигляді добутку простих множників.

 

 

  1. Актуалізація опорних знань. Повторення означення степеня

 

Математичний диктант

 

Варіант 1                                                                                 Варіант 2

  1. Запишіть:

п’ять у  четвертому степені.                                                           три у п’ятому степені.

Укажіть основу і показник степеня.

  1. Запишіть у вигляді степеня добуток

                       9 ·9· 9 ·9 .                                                                                        7· 7 ·7· 7· 7 ·7.

  1. Обчисліть:

   а)  24 ;  б) 52 .                                                                                              а) 33 ; б) 42 .

      IV.   Вивчення нового матеріалу

                  План вивчення теми

  1. Що означає розкласти число на множники?
  2. Схема розкладання на прості множники будь-якого натурального числа.
  3. Приклади розкладання чисел на прості множники.

22   2                 24     2                    210   2

11  11                12     2                    105   3

  1                         6      2                      35   5

                             3      3                        7   7

                             1                                1

 

         V .     Засвоєння нових знань і умінь

  1. Розкладіть на прості множники число: а)  252; б)  1008.
  2. Обведіть кружечками ті числа, які розкладаються на два множники: 107, 141, 357, 367, 376, 383, 393, 399.
  3. Закресліть той приклад, у якому розклад на прості множники містить помилку:
  1. 23 · 33 ,   224 = 25 ·7,    232 = 33 · 31 ,     244 = 2·61.

           VI.   Підбиття  підсумків уроку

Сьогодні на уроці ми навчилися розкладати натуральні числа на прості множники.

Учні одержали такі оцінки: Білявська – 6, Галабурда – 9, Дорда – 8, Лисицин – 7, Меркулов – 9,

Петров – 8, Шевченко – 4, Черняк – 7.

  1. Домашнє завдання

п. 5, № 108, 109.

 

 

    

 

 

         ВІДКРИТИЙ   УРОК НА ТЕМУ:

«РОЗКЛАДАННЯ ЧИСЕЛ НА ПРОСТІ МНОЖНИКИ»

                                     6 клас

                   Вчитель  Клочкова О.І.

 

 

 

             

Нравится