вибір професії


 

 

 

В житті кожного випускника скоро настане мить, коли відлунає останній дзвінок, та відкриються двері у складне доросле життя.

Яку обрати професію? Де потім знайти цікаву та гідну роботу? Як стати професіоналом своєї справи, щоб будувати життя своєї мрії?

Сьогоднішні випускники повинні прагматично підійти до вибору майбутньої спеціальності.

 

Далеко не завжди диплом престижного вузу - гарантія, що молодий фахівець знайде собі хорошу роботу. Крім того, економічна криза зараз вносить свої корективи до розвитку ринку праці. Восени минулого року всі фахівці в один голос стверджували, що молоді абсолютно не обов'язково полювати за модними на сьогоднішній день спеціальностями: економіст, юрист і ін. Ось тільки криза рано чи пізно закінчиться, а професію абітурієнти і першокурсники повинні отримувати вже сьогодні.

 

Зараз фахівці всіх галузей налякані хвилею масових звільнень. Банки і фінансові установи відмовляються від послуг фахівців з кредитів, рекламістів, програмістів, але ситуація поступово налагоджується. Компанії і підприємства знову почали шукати претендентів на вакансії тих же IT-спеціалістів і PR-менеджерів.

 

Найближчим часом потрібно буде відновлювати те, що руйнує сьогодні економічна криза, підніматися будуть ті галузі, без яких країна не може існувати, - це банківський сектор і виробництво.

 

Це означає, що випускникам не варто відмовлятися від тієї спеціальності, на якій поставили ярлик «модною», маючи на увазі її незатребуваність. Потрібно враховувати, що через п'ять років, коли сьогоднішні старшокласники закінчать вузи і стануть фахівцями, країна вже почне опам'ятовуватися від кризи. А значить, для юристів, економістів, програмістів роботи буде більш ніж достатньо. Особливо якщо вони здобудуть дійсно кваліфіковану освіту і будуть зацікавлені в тому, щоб працювати за фахом.

 

Проте абітурієнтам не варто спокушатися, що після кризи їх чекатимуть високі зарплати і напружуватися на роботі потрібно буде по мінімуму. Якщо рік тому на вакансію з окладом 1,5 тисяч гривень працівники йшли тільки в самому крайньому випадку, то зараз люди раді навіть такій ставці. І через декілька років керівники компаній точно не завищуватимуть зарплату, а вже тим більше молодому фахівцеві без досвіду роботи.

 

Звичайно, є цілий ряд фахівців, які на ринку праці матимуть попит у будь-який час. Але далеко не завжди ці спеціальності можна назвати престижними. Адже людям завжди потрібно лікування і навчання - це означає, що лікарі і вчителі будуть затребувані. Правда, отримавши диплом педагогічного вузу випускники не дуже прагнуть працювати за спеціальністю.

 

Якщо раніше старшокласники часто розраховували на зв'язки або фінансові можливості своїх батьків, то зараз вони вибирають ВУЗ виходячи з власних переваг. Та і здібності до тих або інших наук грають важливу роль, адже незалежне тестування, яке з минулого року проходять всі випускники, зробило неможливим вступ до ВУЗу по блату.

 

Експерти припускають, що точно знайде собі роботу той абітурієнт, який хоче стати економістом, фінансистом, інженером, айтішником або програмістом. Вчителі та лікарі також без роботи не залишаться. В той же час однаково високий попит був і буде завжди на робочі спеціальності.

 

Однозначно популярними будуть ті спеціальності, які допоможуть подолати кризу. Одна з найбільш актуальних стане професія менеджера, тому що від діяльності кваліфікованих менеджерів залежить організація сфер виробництва, послуг, подальшої економічної системи. Не менш потрібними стануть спеціальності, що стосуються управління персоналом, маркетологи.

 

Оскільки необхідно налагоджувати збут продукції, будуть затребувані фахівці в області міжнародних відносин - зв'язки мають пріоритетне значення в розвитку будь-якої галузі. Ну а кваліфіковані фахівці в області економіки в своїй роботі повинні створити економічні системи, які непідвладні ніяким кризовим процесам.

 

Отже, по виходу з кризи ринок праці буде різнобічний  і для кожної молодої людини є «поле» для самореалізації за її нахилами, уподобаннями та інтересами.

 

А от яку спеціальність обрати? Майже кожна молода людина здійснює вибір майбутньої професії за порадою батьків, які намагаються створити умови для того, щоб студент отримав «престижну» професію. Зроблено так багато, а результат не такий, як очікували – відсутність самореалізації у житті, марні фізичні й моральні зусилля, невиправдані фінансові витрати на навчання, а далі – невдоволення собою, байдужість до своєї роботи, що безпосередньо впливає на психічний, а згодом і на фізичний стан людини. 

 

Тож як обрати одну «свою» з 10000 професій, що представлені на ринку праці, та не помилитися у виборі? Саме це питання Вам, шановні старшокласники, допоможе вирішити Обласний молодіжний центр праці. Кваліфіковані психологи Київської аудиторської фірми, з якою співпрацює Обласний молодіжний центр праці, максимально враховують природні дані, здібності та потреби сучасного, а також прогнози майбутнього ринку праці. За результатами проведеного дослідження вкажуть професію, яку  найкраще обрати, учбовий заклад в якому найефективніше та з меншими фінансовими затратами можна її отримати, а й яких результатів Ви зможете досягти в майбутній кар’єр

 

Нравится