Користь ліплення з пластиліну для дітей

 

Всім молодим мамам педіатри намагаються намертво вкласти в голови поняття про те, що ліплення з пластиліну для дітей у віці 3-4 років надзвичайно корисне, а педагоги в садках їм активно в цьому допомагають. Чи так це важливо насправді? Так, це правда важливе і навіть необхідне заняття.

А потрібно воно ось для чого:

  • Розвиток дрібної моторики рук.  Вся справа в тому, що частина кори головного мозку, що відповідає за мовний апарат, знаходиться поруч з частиною, що відповідає за дрібну моторику рук. Стимуляція цієї ділянки призводить до стимуляції сусіднього, мовного, і у діток, які багато всього чіпають, роблять і мнуть ручками, проблем з промовою набагато менше.
  • Розвиток дотику і тактильної пам'яті.  Дитина до 3-4 років уже досить всього наторкалася. Тепер прийшов час відтворювати по тактильним відчуттям форми і текстури різних предметів. Це той навик, завдяки якому ви на дотик знаходите в шафі потрібну вам річ. У подальшому житті ця чутливість незамінна в багатьох професіях.
  • Розвиток уяви і пам'яті.  Дитина вже бачила достатню кількість речей, тепер прийшов час відтворити деякі з них. Ліплення «по пам'яті» набагато корисніше, розвиває уяву і допомагає формуванню установки нейронних процесів в головному мозку. Так малюк не буде забувати елементарних речей в дорослому житті - його пам'ять вже тренується.
  • Посидючість.  Зліпити щось із пластиліну - не такий простий процес, але захоплює дитини, навчаючи його посидючості. Пізніше це допоможе йому в школі та університеті на заняттях.
  • Терпіння і труд.  Вони все перетруть. Терпляче створюючи фігурки, дитина вчиться працювати пальчиками, привчається до порядку, прибираючи своє «робоче» місце.
  • Уважність. Тут допоможе саме ліплення по шаблонах. Дитина навчиться вивчати предмет, який потрібно відтворити, і буде його копіювати, розвиваючи увагу до окремих деталей. Тому ліплення починають з простих об'єктів, поступово ускладнюючи їх дрібними частинками на зразок луски на рибку або шерстинок на котика.
  • Вміння долати труднощі.  Якщо не закласти його за допомогою пластиліну - у вас виросте скиглій і невдаха. Якщо малюк кидає заняття ліпленням тому, що «ніс до голові не приліплюється» або «лапки у ведмедика все одно відвалюються», ваша роль в цій ситуації ключова. Покажіть дитині інші способи досягти бажаного. Так людина з малих років буде звикати до того, що безвихідних ситуацій не буває, головне - не опускати руки і продовжувати шукати шляхи вирішення проблеми.

Ліпимо разом із "Колобочками"!

http://kram-komunalnii-dosh-37.klasna.com/uk/site/grupa-kolobochki-1.html

Нравится