День Гідності та Свободи.

Тема. День гідності та свободи.

 

Мета: пояснити поняття права дитини, гідність та свобода

           людини ; збагачувати словниковий запас;

           розвивати пам’ять, мислення; виховувати любов до

            рідного краю.

Обладнання: ілюстративний матеріал.  

 

Хід заходу

І. Організація класу

(Привітання вчителя. Настанова на роботу)

 

ІІ. Вступна бесіда вчителя

-Діти, сьогодні у нас,та по всій нашій державі свято –« День гідності та свободи». Ця подія є особливою у нашому житті.

 

ІІІ. Оголошення теми і мети заходу

- Сьогодні на уроці ми дізнаємось що ж таке «гідність та свобода».

 

IV. Бесіда з елементами розповіді

- Ми живемо в великому місті. А чи знаєте, ви, як називається наше місто?

- Саме воно для нас є рідним краєм, маленькою частинкою великої України, нашої країни.

- А що ви знаєте про нашу країну?

- Діти, а чи знайома вам ось ця річ?

(Вчитель показує прапор країни)

Україна - багата держава. У ній багато річок , лісів, родючих степів, а ще вона багата тим, що в ній живе волелюбний народ. Який прагне до гідного життя та свободи.

 

-Дітки, а що ж таке гідність, свобода?(відповіді дітей).

А чи знаєте ви,що символом свободи є птах, який зветься голуб?

- Країна дитинства – дивна країна. Ніхто не може її обминути. Але коли залишаємо цю країну, назад повернутись не можемо.

Дитинство – найпрекрасніша пора людського життя. І кожен, хто приходить у цей світ повинен бути щасливим. Але щасливими не народжуються, ними стають. Вирішальну роль у щасті людини відіграє сім’я. Недарма народна мудрість каже: « З родини йде життя людини», « Без сім’ї немає щастя на землі». Саме сім’я може зробити дитину щасливою. У кожної дитини повинні бути тато і мама, повинен бути дім, де б дитину любили, помічали, чекали, приймали завжди такою, якою вона є. У батьківській хаті назавжди залишається щось особливе, світле, що народжується в душах наших і серцях.

 

 

Для кожної людини рідна домівка назавжди залишається приємним спомином, згадкою про те, що там був спокій, була радість,було щасливе дитинство.

 -Щастя дітей залежить не тільки від сім’ї, батьків, родини. Але й від того, як піклується про дітей держава. Сьогодні ми зібралися для того, щоб поговорити про права дітей, тобто про ваші права. Дуже важливо, щоб ви знали свої права, і не тільки знали. Але й уміли ними користуватись. Майбутнє кожної нації – це діти. Якими вони виростуть, таким і буде майбутнє. Виростити і захистити дитину, зберегти її здоров’я, виховати у злагоді і мирі – це значить для дорослих – забезпечити собі щасливу спокійну і стабільну старість.

1. Відображення на малюнку свободи та миру, очима дитини.

 - Отож діти! Перед нами зараз стоїть завдання. Нам треба свободу та мир на нашій землі, передати малюночком. У кожного із вас на парті знаходиться листочок на ньому треба намалювати те,що на вашу думку передає свободу та мир.

-Якщо хтось з вас не знає, що намалювати, то погляньте на дошку на ній є деякі символи свободи та миру.

 

 V. Підсумок заходу

Звичайно, дуже добре знати свої права, а ще краще – пам’ятати про обов’язки. Який ваш головний обов’язок? Вчитися,статиосвіченими, мудрими, вихованими людьми. Ваше майбутнє, майбутнє нашої України залежить цілком від вас, від того, з яким багажем знань залишите ви стіни нашої школи. Вам у майбутньому розбудовувати наш великий дім, ім’я якому – Україна.

 

Нравится