18.04.2019р " Контрольне заняття для дітей середньої А групи з математики...


Тема: « Навчимо Афлатунчика математиці»

Мета: створити умови для виявлення рівня знань дітей:

  • Визначити вміння викладати числовий ряд від 1 до 5, прямий, зворотній рахунок, цифри – сусіди, порівнювати групи предметів;
  • Виявити вміння співвідносити цифру з числом в межах 5;
  • Виявити вміння продовжувати формувати події у часі – частини доби

 ( спочатку, потім, пізніше) картки за кольором;

  • Виявити вміння орієнтуватися у просторі, позначати місцезнаходження;
  • Виявити вміння визначати та порівнювати кількість сторін, кутів, вершин у геометричних фігур, викладених з лічильних паличок;
  • Виявити вміння порівнювати предмети за довжиною: довгий, довший, ще довший, найдовший;
  • Вміння орієнтуватися в порах року;
  • Розвивати розумову діяльність, зорове та слухове сприймання, мислення;
  • Виховувати самостійність, зосередженість, почуття задоволення від вдалого прояву своїх знань.

Матеріал: цифри від 1 до 5, геометричні фігури, лічильні палички, олівці, картки – частини доби, пори року, папір, смужки, Афлатун.

Хід заняття:

Сюрпризний момент – Афлатун на кульці залітає в групу.

Вихователь: Діти, ми навчили Афланунчика як бути здоровим, а сьогодні він бажає навчитися математиці. Допоможемо йому? Але він нам приніс багато завдань, щоб ми допомогли йому вирішити. Допоможемо?

  1. « Мозговий штурм» - Будь – уважним
  • Скільки лапок у зайченят?
  • Скільки вушок у білочки?
  • Скільки пальців на руці?
  • Скільки у вовка хвостів?
  • Скільки крил у лисиці?
  • Скільки рук у синиці?
  • Скільки жаб літає в небі?
  • Скільки груш на березі?
  1. « Виклади числовий ряд»

а)прямий і зворотній рахунок;

б)цифри – сусіди

3. Познач цифрою. Визначити поняття більше, менше, порівно.

 - Молоточок вдарив 4 рази виклади скільки кругів – познач цифрою,

 - Плеснула в долоні 5 раз виклади стільки квадратів – познач цифрою

Чого більше, чого менше?

  • Утвори щоб було порівно…

Фізхвилинка « Як живеш»..

4.« Виклади геометричні фігури» (трикутник, квадрат, прямокутник) – визнач кути, сторони.

5. « Умовна мірка»

Визнач довжину смужки за допомогою умовної мірки, познач цифрою.

6. « Орієнтування у просторі» - намалюй вверху – круг, внизу – прямокутник, справа – трикутник, зліва – квадрат

Фізхвилинка:

Ми ногами туп –туп

Ми руками плесь – плесь

Ми очима миг – миг

Ми плечима чик – чик

Раз сюди, два туди

Повернулись навкруги.

7. « Продовжи візерунок»( трикутник, круг, квадрат)

8. Порівняй смужки, познач параметри – довга – довша – ще довша – найдовша, висока – вища – ще вища, найвища

9. Визначити частини доби по картках за кольором. Визначити :

тепер – пізніше, спочатку – потім

10. Д/г « Пори року»

11. Обведи контур, заштрихуй горизонтальними лініями

Аналіз та підсумок заняття:

Вихователь: Діти, подивіться як посміхається Афлатунчик, він дуже задоволений, а якщо задоволені ви, давайте поплескаємо в долоньки!

Афланунчик приніс нам пригощення, бо він відлітає до своїх друзів – промінчиків  - зірочок…

Нравится