ВИХОВАННЯ ПОДЯКИ: "Як навчити дітей відчувати цінність того, що у них є"

8 фраз, які варто говорити дитині щодня. Подяка-це здатність цінувати те... Подяка-одна з базових рис щасливої людини. Але як виростити вдячну дитину в нашому матеріалістичному світі? Звичайних прохань говорити «будь ласка» і «спасибі» недостатньо.

Подяка-це здатність цінувати те, що у тебе є. Для того, щоб прищепити цю якість, слід регулярно повторювати наступні вправи.

 

Ти пам'ятаєш…

Хороші моменти потрібно закріпити. Згадуючи приємні події дня, промовляйте: «Ти пам'ятаєш, як тобі сподобалося, коли...», «Як ти була рада, коли...», «Як ти була щаслива, коли...». І навіть негативну ситуацію можна перетворити на привід для подяки, наприклад, коли ви приготували щось, що дитина відмовляється їсти: «Як це здорово, що ми не змушуємо тебе їсти те, що тобі не подобається!»

Ти — мій помічник!

Якщо дітям говорити це, вони будуть відчувати, що їх цінують, і дійсно будуть допомагати і намагатися більше.

Ти-турботливий

Частиною здатності бути вдячним є здатність піклуватися про інших. Навіть якщо дитина робить щось рутинне: прибирає свої іграшки або ставить свою тарілку після їжі в мийку, скажіть: «Ось, яка ти турботлива!". Звичайно, скажіть ще й "спасибі", але похвалити їх і підтримати в них думку про те, що вони уважні, відповідальні і дбайливі - дуже важливо.

Чим ми можемо поділитися сьогодні з іншими?

Те, що нам було давно відомо, підтвердилося і науковими дослідженнями: маленькі діти щасливіші, коли мають можливість пригощати і ділитися з іншими. Але більше радості їм приносить той подарунок, який дорогий їм самим: зроблений власними руками або куплений за свої гроші. Насправді, добрі слова теж можна дарувати. Можна поділитися частуванням або іграшкою. Ваше завдання-стежити, щоб це відбувалося (усвідомлено) хоча б раз на день.

Нам так пощастило!

У будь-який момент дня згадайте, як вам пощастило: що залишилося чотири дні до вихідних, що на ногах зручні і красиві черевики, що в кафе є вільний столик і морозиво.

Як здорово, правда?

Ця вправа схоже на попереднє, але краще іноді просто міняти фразу, для різноманітності. "Як чудово, коли вся сім'я п'є чай разом, правда?"або" як чудово, що у нас є час повалятися на дивані, правда?"або" як чудово, що ми можемо поділитися думками та ідеями, чи не так?»

Щастя — це не результат отримання нами, чого у нас немає, це визнання цінності того, що у нас є. Повірте, діти, особливо маленькі, не бачать скільки ваших зусиль коштує  їх комфорт і радісне дитинство. Але якщо ви будете регулярно вправлятися з ними в тому, щоб помічати і цінувати те, що вони мають, вони обов'язково навчаться цінувати ваш батьківський труд і все те, що їх оточує.

Like it