ЦІКАВО! "Скільки вчаться діти в різних країнах."

Скільки вчаться діти в різних країнах


В Україні триває дискусія навколо ініціативи скоротити термін обов'язкового навчання в школах з 11 до 9 років
Еспресо.TV вирішило нагадати, скільки років навчаються діти в розвинених і не дуже країнах світу.

«Кожна людина має право на освіту. Освіта повинна бути безплатною, хоча б в тому, що стосується початкової та загальної освіти. Початкова освіта повинна бути обов'язковою ... »

Загальна декларація прав людини, стаття 26, п. 1

Латвія

Отримання середньої освіти в школах Латвії триває 12 років. На душу населення в країні припадають два студенти - це один з найвищих показників у світі.

Велика Британія

Освіта у Великій Британії є обов'язковою для всіх громадян віком від 5 до 16 років, тобто 11 років. Існує два види освіти: державна (безкоштовна освіта) і приватна (платні навчальні заклади, приватні школи).

У 16 років, після завершення обов'язкового циклу освіти, школярі можуть або піти зі школи і почати працювати, або продовжити освіту для того, щоб вступити до університету.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кенія

Початкова освіта в країні триває 8 років, вона безкоштовна. Потім 4 роки діти вчаться у середній школі. Ці школи бувають трьох типів: державні, приватні та церковні. В державні, безкоштовні школи проходять учні з хорошими сертифікатами початкової школи, трієчники йдуть в церковні. Приватні школи дуже дорогі. Є обмеження по кількості дітей в одній школі - не більше 300 осіб. На три сотні школярів працює 7-11 педагогів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Австралія

Австралійці вчаться в школі 12 років. Освіта є обов'язковою для дітей у віці від 5 до 17 років, у всіх штатах і територіях країни. В Австралії переважають державні школи. 70% школярів навчаються в державних школах, інша частина в приватних школах. Випускники шкіл отримують державний сертифікат, так званий Year 12.

Німеччина

У Німеччині навчання починається з 6 років. Початкова школа триває до 10 років, і далі учні переходять в середню школу, яку закінчують в 19 років. Середні школи бувають трьох типів. Найпростіші - основні школи, після закінчення яких діти вступають до профтехучилища. Навчання в них триває 5 років. Більш престижні реальні школи, після яких вже можна розраховувати на вступ до університету. Навчання там триває 6 років. І найкращими вважаються гімназії, навчання в яких триває 8-9 років, але вони практично гарантують своїм учням вступ до вишу.

Індія

У серпні 2009 року Парламент Індії прийняв Закон про право дітей на безкоштовну обов'язкову освіту, відповідно до чого отримання безкоштовної освіти є обов'язковим для дітей у віці від 6 до 14 років. Тим самим Індія стала 135-ю країною світу, в якій дітям гарантовано право на безкоштовну освіту.

Канада

Освіта в Канаді регулюється на рівні провінцій, кожна з яких має свої закони. Освіта є обов'язковою у віці від 6 до 16 років скрізь, крім Онтаріо і Нью-Брансвік, де верхня вікова межа становить 18 років. У деяких провінціях при особливих обставинах дозвіл на припинення обов'язкової освіти може надаватися починаючи з 14-річного віку. Канадська система середньої освіти складається з 3 основних ступенів: 1-5 клас 6-8 клас 9-12 клас.

США

Віковий діапазон, в якому відвідування школи є обов'язковим, лежить в межах від 5-8 до 16-18 років, варіюючись від штату до штату. Одні штати дозволяють залишати з дозволу батьків школу до її закінчення в 14-17 років, інші вимагають обов'язкового її відвідиння до досягнення 18-річного віку. Разом з тим, багато штатів дозволяють вундеркіндам прискорювати свою освіту. Американська система освіти організована на трьох основних рівнях: початковий (включаючи дошкільну і початкову шкільну), середню і вищу. Вона є обов'язковою, починаючи з семирічного віку в 29 штатах, з шестирічного - в 18 штатах і з п'яти років в трьох штатах.

 

 

 

 

 

 

 

Чехія

Чехи починають освіту в 6-7 років і до 10 років вчаться в основній школі. Коли дітям виповнюєся 11 років, вони переходять в гімназію. У програму гімназії включені обов'язкові дисципліни і предмети за вибором. Загальна освіта триває до 16 років. Чеська освітня система складається з трьох основних рівнів - дошкільне навчання проходить в так званих материнських школах - Mateřská školka, далі йде навчання в базових школах - Základní škola і завершується навчання в старших школах - Sekundární vzdělání.Японія

Шкільна освіта в Японії триває цілих 12 років, більш ніж половина з якого йде на початкову школу через великі складності вивчення рідної мови. Мінімум кожен учень повинен освоїти 1850 ієрогліфів (такі вимоги встановило Міністерство освіти Японії).
 

 

 

 

 

 

 

Франція

Обов'язкова середня освіта охоплює дітей від 6 до 16 років. Конституція країни проголошує, що «організація громадської безплатної, обов'язкової та світської освіти на всіх рівнях є обов'язком держави».

Фінляндія

У Фінляндії кожна шестирічна дитина має право на попередню початкову освіту, яка починається за рік до початку обов'язкової освіти. Через рік, у семирічному віці, діти йдуть до загальноосвітньої школи, де навчаються до 17 років. Держава гарантує безкоштовну освіту. Сюди входять навчання, підручники, зошити, основне канцелярське приладдя. Харчування в школі теж безкоштовне.

Польща

Середня освіта в Польщі триває 12 років, перші 8 класів - базовий щабель, а чотири старших класи - ліцей. Існує два типи ліцеїв - загальної освіти і технічної.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Like it