Музичне виховання в родині


 

Чім раніше музика ввійде у життя людини, тім глибше і міцніше вона займе місце в її душі.

                                                                                                                                                                                                   Н.Ветлугина

         Відверто кажучи, ніде трата часу не відчувається з таким драматизмом, як при вихованні дитини. Доросла людина, яка витрачає свій час на пусті речі, можливо наверстає цей час, якщо ляже пізніше у ліжко, але дитина, яка залишилася за бортом виховання чи то є трудове навчання, чи музичне, чи фізичне, втрачає такі якості особистості, які вже не повернути.

         Особливо незворотні наслідки має втрата дошкільних років. Втрачений час для виховання до пяти років вже неможливо поповнити. Не випадково серед музикантів – викладачів популярна відповідь відомого угорського композитора Золтана Кодая на запитання: «Коли можна починати музичне виховання?» Відповідь: «За девять місяців до народження дитини».

         З самого народження дитина попадає у світ звуків. З величезного світа звуків особливо приваблюють малюка музичні звуки. Визначний російський фізіолог В.М.Бехтерев вважав, що для розвитку музикальності дитині треба давати слухати музику з перших днів життя. Одна музика викликає в малюків збудження, інша – плач, третя – заспокоєння. Вже в 3-4 місяця дитина не тільки прислуховується до музики, але і сприймає її емоційно. При звуках колискової дитина лежить і слухає спокійно, під жваву музику – посміхається.

         Перші музичні враження дуже важливі для дитини, тому частіше йому співайте колискові. Потрібно, щоб з раннього дитинства дитина реагувала на музику як на щось приємне та радісне.

         На другому року життя діти вже можуть самі заколисати ляльку або затанцювати з нею під музику залежно від її характеру.

         В 2 роки малюки в таночку можуть злегка присідати, тупати ніжкою, повертатися, тупати почергово ніжками на одному місці. Вони починають танцювати, почувши танцювальну музику і запрошують до танцю дорослих. Намагайтеся не відмовляти у цьому малюкам, навіть якщо у вас дуже багато справ, або ви в негарному настрої. Багато дітей у цьому віці можуть підспівувати та співати самостійно. В 2 роки діти можуть слухати музику 20-30 хвилин, а ще більше вони люблять слухати казки, оповідання в супроводі музики.

         В формуванні зацікавленості дітей  музикою велику роль має телебачення та радіо, дитячі передачі. На цей час відкладіть усі свої діла і сядьте поруч з дитиною дивитися і слухати, зробіть дитині радісні умови, щоб зустріч з музикою стала для дитини яскравою подією.

         Але памятайте: перенавантажувати зайвою інформацією неприпустимо. Велика кількість вражень зменшує музичну чутливість дитини, визиває перенасичення, втому.      

 

 

 

 

Like it