Консультація «Комп’ютер в житті дитини»

Комп’ютер  - він вже настільки міцно увійшов у наше життя, що ми часом просто не уявляємо собі, як бути без нього. Він замінює нам багато чого: довідники, художню та публіцистичну літературу, кінотеатр … Це ми – дорослі. А як же дитина? Сучасні діти взагалі народжуються з комп’ютерами: вони майже з дитячих років бачать їх, пробують постукати по клавішах, із завмиранням серця спостерігають за тим, що відбувається на екрані, потім починають дивитися мультфільми ,а вже коли починають щось розуміти в іграх!

Безумовно, комп’ютер благотворно впливає на загальний розвиток малюків. З його допомогою вони можуть вивчати алфавіт, слухаючи голосові підказки назв букв; пізнають світ, переглядаючи мультфільми; розвивають пам’ять і мислення, користуючись деякими програмами; вчаться малювати,а скільки зараз з’явилося цікавих і корисних сайтів для дітей різного віку, де вони можуть і казку, вірші послухати, і подивитися пізнавальний фільм, і отримати необхідну інформацію. Комп’ютер з виходом в інтернет замінює величезну бібліотеку: там можна знайти будь-яку книжку, будь-яку енциклопедію.

Особлива розмова про комп’ютерні ігри. Зрозуміло, про корисні. Загальновідомо, що через гру діти краще навчаються, виховують в собі необхідні якості характеру. Особливо хлопців залучають гри в стилі аніме. Аніме (анг. “Animation”) – це японська, корейська анімація. У чому ж її особливість? Чому вона так приваблива? Насамперед, це відмінна від інших анімація. Отрисовка персонажів у ній незвичайна: яскраві, цікаві, з величезними виразними очима, вони вражають уяву дитини і вже заманюють його в ігри в стилі аніме.

У цього виду анімації ще й своя, особлива, змістовна сторона: зі своїм змістовим наповненням, своїми традиціями, символами і знаками, що також дуже цікаво. До того ж ігри в стилі аніме несуть в собі великий виховний потенціал, оскільки засновані на красивих, добрих казках, що несуть в собі заряд добра і справедливості, навчальних тому, яким потрібно в житті бути.

Але не можна забувати і про шкідливий вплив комп’ютера на дитину. Зараз багато говорять про те, що він небезпечний для незміцнілої психіки малюка (багато бачить негативного на екрані монітора), шкідливо для очей, шкідливо для постави. Але, тим не менш, ролі комп’ютера у розвитку дитини ніхто вже оскаржувати не буде! … Потрібно просто у всьому знати міру, контролювати заняття дитини і час його перебування біля комп’ютера

Like it