Кольорові казки


КАЗКА ПРО ТЕ, ЯК З’ЯВИВСЯ РIЗНОКОЛЬОРОВИЙ СВIТ.
Давним-давно, коли весь свiт був лише бiлим та чорним, жили на землi двi чаклунки: Cвiтла та Темряви. Чаклунка Свiтла освiтлювала весь свiт чудовим яскравим свiтлом. Коли ж наступала нiч, то приходила чаклунка Темряви й вкривала землю чорним покривалом, й всi речi ставали чорними. Так вони змiнювали одна одну довгi роки та столiття. Та всьому на свiтi настае кiнець. Так в один чудовий день чаклунка Свiтла вирiшила подарувати свiту фарби. Махнула вона своiм чарiвним промiнчиком i стали перед нед нею кольоровi чаклунки, нiби зiтканi з рiзнокольорових сяючих iскринок. Одна чаклунка була Блакитною, iнша - Рожевою, третя – Фiолетовою, четверта – Помаранчевою. Чаклунок було багато: всiх кольорiв та вiдтiнкiв. - Шановнi чаклунки, - сказала могутня чаклунка Свiтла, - вам доведеться важко попрацювати: осяяти своїми кольоровими промiнчиками Землю й зробити її рiзнокольоровою, святковою та радiсною. Тiльки махнула чаклунка Рожева своiм чарiвним промiнцем, як полились на землю рожевi потоки свiтла – й вiдразу стали рожевими щiчки дiтей , а рожевий схiд сонця осяяв хмаринки в ранковому небi. Махнула Блакитна чаклунка, посипались на землю блакитні iскринки свiтла, та вiдразу стали блакитними вода в рiчках i небо над землею. На славу попрацювали всi чаклунки … З того часу Земля розквiтла яскравими фарбами, даруючи людям радiсть вiд споглядання розкiшного, рiзнокольорового вбрання.
ЧЕРВОНА КАЗКА. (авторська) «ЧЕРВОНІ ПОМІДОРЧИКИ ЧЕРРІ». Жили собі на городі дружні, веселі червоні брати-помідорчики. Вони були схожими один на одного, бо були близнюками і звали їх Черрі. А також вони були маленькими копіями всіх інших помідорів і навіть старого буркотуна Чарлі, тільки маленькими. Братики завжди так галасували і сміялися, бо хотіли привернути до себе увагу Сонечка. Вони його дуже любили та хотіли колись його побачити та поговорити з ним. Вони чомусь вважали Сонечко своїм родичем, бо іноді сонце буває таким же червоним, як і помідори. Черрі завжди дуже хотіли спитати про це в нього, але Сонце так високо та далеко. Їх голосів було не чути, та і Чарлі завжди говорив, що Черрі просто мрійники і пустуни, та нічого в них ніколи не вийде. Одного разу захід сонця осяяв весь город і яскраво-червоні промінці ніжно торкнулися червоних щічок маленьких помідорчиків, які вже майже поринули в солодкий сон. Сонце було так низенько і, здається, почуло важливе запитання маленьких Черрі. Виявляється вони дійсно не чужі одне одному, бо Сонечко доглядає і піклується та щиро любить всіх, все, та всі на землі Сонячні сини і дочки.
ЖОВТА КАЗКА. «ЖИРАФА І ЖИЛЕТ».
Жила–була в місті жовта Жирафа. Жанною звали жовту жирафу. Купила Жанна собі жовтий жилет, бо мріяла про подорож по морю. Щоночі бачила сон жовта жирафа, про те як жовтий жилет надягає вона, жовтий журнал дістає із шухляди у шафі, варить на кухні жовте желе, а потім мандрує на яхті із жовтою назвою. А плавати зовсім не вміє вона, та страху не має, бо має жовтий чудовий рятувальний жилет. Тож вільно читає Жанна журнал, споглядає на хвилі та скрізь виглядає чи є хтось там на бережку, щоб жовтою заздрістю їй він позаздрив, бо жовта жирафа купила жилет…
КОРИЧНЕВА КАЗКА. «КРОЛЕНЯТКО».
В одному королівстві жило коричневе Кроленятко, яке зовсім не вміло ховатися. І коли гості королеви бачили Кроленятко, то обов’язково його брали на руки, погладжували, говорили комплементи – приємні слова. А коли королева йшла, щоб принести гостям коржики, то всі починали кепкувати з маленького кроленятка. Коричневий малюк не знав чому він не такий, як всі кролики та зовсім не міг сховатися від своїх кривдників . Бідненький бігав, підстрибував, шукав порятунку, та марно. Не було і друзів у Кроленяти, а королева його тримала тільки щоб хвалитися перед іншими. От одного разу разом з постійними гостями королеви прийшла в гості на коржики дівчинка Каріна, яка принесла кекси в коробочці в подарунок. Після частування коржиками та кексами королева замріяно задивилася на квіти, і відразу почалося кепкування… - Бідне коричневе кроленятко – подумала Каріна – треба його заховати! І посадила маленького в коробочку та поставила під дерево. - Коричневий метелик! – закричала королева. Всі гості забули про кролика і побігли роздивлятися дивину. Відтепер коричневе кроленятко завжди знаходило прилисток в коричневій коробочці. А Каріна приходила до нього в гості і вони весело гралися, бігали, стрибали.
ЗЕЛЕНА КАЗКА. «ЗАГУБЛЕНІ РЕЧІ».
Чи знаєте ви, що є країна загублених речей? Всі речі, які кудись поділися, завжди опиняються в цій країні. Там і загублені зошити школярів, і старі казки, і загублені шкарпетки, старий іграшковий зайчик, і зелена бабусина парасолька і маленькі ковзани, та ще багато різних речей. Всі «Загублені», потрапивши в нове місце, зовсім не розгублювались, знайомились один з одним, знаходили собі нових друзів та навіть господарів. Там всі речі, не залежно від того, якого кольору вони були - ставали зеленими! Це перетворення допомагало всім речам заспокоїтися, зменшити втому, яка з’явилася за час важкої праці – виконання свого призначення. І тепер речі можуть відпочити. А на місця загублених речей обов’язково прийдуть нові, тож не хвилюйтесь і не плачте за своїми загубленим гаманцем, рукавичкою чи то ґудзиком, а тим паче за улюбленою іграшкою. У них і у вас все буде гаразд.
БЛАКИТНА КАЗКА. (авторська) «БЛАКИТНА МРІЯ».
Жив у блакитному місті маленький ведмедик Буба. І була у малюка блакитна мрія – потрапити в країну чудес. Одного разу він ліг спати та побачив чудний сон, ніби він опинився в країні чудес, де було багато-багато солодощів. Коли Буба прокинувся, то зрозумів, що це був лише сон. Але він так мріяв потрапити в країну чудес, що вирішив піти на її пошуки. Країна чудес виявилась не так далеко від того місця де жив Буба. І в тій країні також було блакитне місто, а в центрі міста на площі Бадьорості ріс блакитний барбарис. Придивившись уважніше, ведмедик побачив, що не лише на кущі замість листочків ростуть барбариски, а й на деревах – шоколадні батончики, замість квіточок росте печиво, на газонах не трава, а тортики-брауні, бісквітики та бублики й інша смакота. Буба був щасливий – здійснилась його блакитна мрія! Ведмежатко наїлося до схочу… - Болить, болить! Ой-ой-ой, болить! Допоможіть! Це у ведмежатка розболівся животик. Буба дивився навкруги, але навколо нікого не було. Звідки чекати допомоги? Потихеньку він почимчикував поміж солодощів та раптом почув ніжне дзюрчання, прислухався та пішов на звук. Незабаром ведмедик опинився біля великого фонтану. Вода, яка стікала по вигинах чудернацької структури була чистою, прозорою та зачаровувала погляд своєю блакиттю. Ведмежатко напилось блакитної води і животик перестав боліти. Радісний ведмедик пішов додому.
Срібний вірш «Зірочка та Квіточка».
Авторський, на казку створену донечками Маргаритою та Ірочкою-зірочкою
В небі Зіронька сходила
Й місяцю щоночі говорила,
Що самотньо в небі бути,
Коли звірі сплять та люди!
- Та і сяяти я хочу
Зовсім не у темні ночі!
Я б хотіла вдень блиснути,
А вночі, як всі заснути.
… Так і стало, як просила,
Якось так наворожила.
Спить щасливо – бачить сни.
Ще такої не бувало дивини!
Ну, а зранку що утнула?!
Боком срібним як крутнула
Та на землю враз упала,
І на Квіточку попала.
«Ти хто така?»- Вона спитала.
- Стебло мені ледь не зламала.
Тебе такої тут не було видко!
А я красуня Маргаритка.
- Та, що ти! Я була щоночі,
Сяяла для всіх охочих!
Хто в небо очі піднімав,
Того мій блиск і дивував.
- А я лише удень милую очі,
Та красуватися вночі на небі хочу!
Зеленим тілом квітка завертіла,
Голівкою махнула …
і з вітром полетіла.
Але до неба так і не дістала,
Десь невідомо де у яр упала,
А зіронька в траві лежала
І як засяяти удень не знала!
Була б на небі, як годиться Зіронька,
Та розквітала в полі Квітонька,
Одна щоночі, інша ясним днем,
То не було б у них таких проблем.
Самим собою треба бути
Не заздрити і губ не дути.
На чуже місце не бажати,
Й життя власне поважати.

 

Опорна схема для складання разом з дітьми "кольорової казки" Кольоров казки

Схему дитина може розмальовувати, малювати за зразком самостійно схему своєї казки.
Like it