Інформаційний бюлетень " Цікаві ігри взимку"

Незважаючи на те, що взимку буває дуже холодно, гуляти з дітьми необхідно. Свіже повітря дуже корисний для дитячого організму. Але що робити на вулиці в холодну пору року, коли всі дитячі майданчики засипані снігом, а до найближчої лижні або ковзанки дуже далеко? Які ігри для дітей взимку на свіжому повітрі існують і як організувати прогулянку, щоб звичайна ліплення сніговиків або катання з гори стало цікавим і захоплюючим заняттям?

Творчі ігри для дітей взимку на свіжому повітрі.

1. Ліплення. Погодьтеся, стандартний сніговик з 3 снігових куль - це нудно. Що ж робити? Ігри для дітей взимку на свіжому повітрі передбачають розвиток творчих здібностей, тому фантазуйте! Сніговик може бути не тільки стоячим, але і сидячим і лежачим. Він може бути прикрашений камінцями, гілочками, овочами та особистими речами. Зі снігу можна ліпити будь-які фігури будь-яких розмірів: машинки, паровозики, тварин або казкових героїв.

2. Будівництво. При великій кількості снігу у дворі, саме чудове проведення часу - це, звичайно, будівництво снігових хатин і замків, а також лабіринтів і тунелів в заметах. Для виготовлення цегли вам буде потрібно велика ємність (пластмасова коробка, відро або тазик), яку потрібно буде лопатою заповнити снігом, утрамбувати його, а потім акуратно витягнути. Для кращого скріплення цегли між собою, можна скористатися водою. Цеглу можна робити і крижаними, попередньо заморозивши воду у формах. Якщо ви гуляєте сім'єю або у вас велика група дітей, можна побудувати не один, а кілька замків, а потім пограти у війнушку.

Що стосується будівництва лабіринтів, то їх треба рити в готових заметах, а внутрішні стінки акуратно утрамбовувати руками, лопатками або, для кращої міцності, збризкувати водою з пульверизатора. Зовні свої замки і лабіринти можна прикрасити підфарбованою водою. Можна зробити двері, вікна, труби - все, що прийдемо вам на розум.

Можна зробити і маленькі замки, наприклад, для ляльок, або паралельні лабіринти, щоб катати в них м'ячики і влаштовувати змагання. А при невеликому шарі снігу, можна спорудити відкриті тунелі і катати в них маленькі кульки.

3. Малювання. Підфарбуйте харчовими барвниками (також підійде акварель і гуаш) воду, налийте її в пляшки і візьміть на прогулянку, - можна буде прикрасити сніг або свої снігові вироби. Можна малювати не тільки різнобарвною водою, але і просто снігом - на парканах, стінах або на деревах. Ігри для дітей взимку на свіжому повітрі можуть бути варіацією літніх ігор. Чому б не пограти в «класики»? Потрібно всього лише на снігу їх намалювати.

4. Заливка форм. Підфарбовану воду можна розлити у форми (формочки для піску, дитячий посуд, пластиковий посуд, тарілки, кухлі і каструлі), винести на балкон або на вулицю (якщо живете в приватному будинку або на дачі) і почекати поки фігури замерзнуть. У воду перед заморожуванням для краси можна додати мішуру, гілочки, камінчики, вирізані з картону фігури, мотузочки, гудзики. На вулиці трохи погрійте форми в руках, щоб витягнути фігури. Такими крижаними іграшками можна грати, викладати панно і доріжки, використовувати в якості будівельного матеріалу і прикрашати дерева.

Пізнавальні ігри для дітей взимку на свіжому повітрі.

1. Якщо малюк тепло і добре одягнений, чому б не повалятися в снігових завалах? Найпростіша гра «Ангел» - це коли діти лягають на сніг і своїми руками роблять крильця, потім вони встають і бачать слід ангела. Цю гру можна трохи трансформувати, і лягти в замет не спиною, а, наприклад, боком, або калачиком, - щоб вийшли різні відбитки, дивлячись на які видно слона, жирафа або восьминога. Фантазуйте і вгадайте, кого зобразив дитина, або зображуйте самі і просите вгадати дитини.

Можна не падати в сніг всім тілом, якщо дитина погано одягнений, а долоньками зображати сліди різних тварин або відбитки слідів транспорту. Так, можна зробити слід кішки, собаки, пташок, відбитки шин машин, трактора або трамвая. Якщо ви трохи підготуєтеся і вивчіть сліди тварин, можна піти в парк або ліс. Ще можна зробити сліди самим вирізати з картону і на вулиці самим надрукувати багато смішних слідів, наприклад, велетня або снігової людини.

2. «слід у Слід» - гра, де дитина повинна пройти по ваших слідах і не залишити своїх. Розкажіть йому, що саме так рухається по лісу зграя вовків - вони йдуть по сліду першого вовка і не залишають за собою більше, ніж 1 пара слідів. Таким способом цікаво грати в догонялки або, розбившись на групи, змагання.

3. «Сніжні квіти». Візьміть на вулицю звичайні мильні бульбашки. Надуйте міхур і поспостерігайте за малюком, як в тонкій мильній плівці міхура з'являються маленькі крижинки - сніжинки. Поясніть дитині, що саме так утворюється сніг: взимку пари води з хмари замерзають і збираються в крихітні крижинки, які потім злипаються разом, утворюють сніжинку і падають на землю. Розгляньте сніжинки - які вони всі красиві і різні, але неодмінно симетричні і мають одну спільну вісь. Спостерігаючи за мильними бульбашками взимку, ви легко можете пояснити дитині процес появи снігу.

Ігри для дітей взимку на свіжому повітрі з санками або санчатами.

1. Просто кататися на санках або санчатах з гірки не так цікаво, як, наприклад, влаштувати змагання, адже можна з'їжджати з гори задом наперед, лежачи або сидячи. Можна давати дітям завдання, а можна попросити їх повторювати робити щось одне за одним. В місці спуску можна намалювати ворота, розставити прапорці або просто намалювати на снігу доріжку. Дайте можливість дітям навчитися керувати своїм тілом і санками.

2. Можна використовувати санки і на рівному місці. Якщо дітей багато, розставте їх санчата на відстані приблизно в метр, і влаштуйте естафету. Дайте дітям завдання: пробігти через них змійкою, переступити їх, перестрибнути, встати на них, постояти на одній нозі, - все це вчить дитину координації і фізично розвиває їх.

Навіть самі звичні ігри для дітей взимку на свіжому повітрі можуть стати незвичайними та цікавими! Вигадуйте, фантазуйте, грайте разом з дітьми!

 

Like it