єдиний урок до дня гідності

                                                Єдиний урок до дня Гідності та свободи

МЕТА. Розширення кругозору й обізнаності учнів про рідну країну, ознайомлення з героїчними  сторінками  історії  українського народу;  формування патріотичних почуттів; виховання громадянина-патріота. Сприяти єднанню українського народу, налагодженню громадянського миру і злагоди в суспільстві.

ЗАВДАННЯ.Сформувати знання про історію свята, стимулювати прагнення до глибшого і детальнішого вивчення історії нашої держави;

мотивувати  розширення кругозору, вміння чітко і лаконічно висловлювати власні думки, самостійно знаходити необхідну інформацію;

розвивати почуття патріотизму, національної самосвідомості.

ОБЛАДНАННЯ. Гімн України,карта України, ватман, кольорові стікери, свічки.

                                                   Хід заходу

Вчитель:. Наш урок присвячений  даті, яка має назву «День гідності та свободи». Свято це відзначають в нашій країні не так давно. І сьогодні ми дізнаємося про історію створення цього свята, познайомимося з героїчними сторінками історії нашої країни, які стали основою для запровадження відзначання цього пам’ятного дня.

III.Основна частина

  1. Відео «День гідності та свободи»

Пташка – від пташки, від зерня – зернина,

Паросток кожний з коріння батьків.

Ти – Україна і я – Україна,

Іскра вітчизни в горнилі віків.

 

Ми – пранарод, не безлика юрма!

В імені матері, в імені сина:

Ти – Україна і я – Україна,

Іншої долі нам в світі нема!

Вчитель: Що таке Батьківщина? Це найдорожчі серцю місця, де було зроблено перші кроки, де відбулося перше знайомство з навколишнім світом. Батьківщина завжди наймиліша, найпрекрасніша. Людина виростає, улітає з свого рідного гніздечка, але серце її завжди повертається до рідного джерела, яке надає наснаги й міцності.Україна – європейська суверенна незалежна держава, яка має право вирішувати самостійно всі питання, пов’язані з власною внутрішньою й зовнішньою політикою. Україна – це отча земля, рідний край, де ми народилися. Наша держава розташована в центрі Європи. Через усю Україну з півночі на південь протікає могутній Дніпро – одна з найбільших річок Європи. На берегах Дніпра розкинувся красень-Київ – столиця нашої держави. З півдня Україну омивають моря – Чорне й Азовське. На заході здіймаються у небо вершини Карпат, а на півдні розкинулися Кримські гори. Густі ліси на півночі – це Полісся. А далі на південь природні пейзажі поступово змінюються, переходячи у вільні степи. Ось така дивовижна природа нашої України!

Вед. 1Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила Революція 2013 року – Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

Ведучий 2: Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які  у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.

Відео «Революція гідності.» Презентація.

21 листопада 2014 року  київські студенти, протестуючи проти незаконних рішень влади, вийшли на Майдан Незалежності, щоб відстояти своє право на вільний європейський розвиток. 

Ведучий 1.В ніч з 30 листопада на 1 грудня українська влада наказала розігнати протестантів, нападаючи і б’ючи їх  гумовими та пластиковими кийками. Багато хто з протестуючих студентів отримали важкі поранення , один з них помер, і кілька були заарештовані. Але це  призвело до того, що люди почали виходити на вулицю і Європротест перетворився в Єврореволюцію. Революція, яка була названа Євромайдан, або Революція гідності. Революція Гідності – це революція кожного українця, якому набридло стояти на колінах і хочеться достойного життя у власному домі.

Події листопада – грудня 2013 сколихнули всю Україну. Люди їхали на Майдан до Києва, щоб відстояти своє майбутнє. На Майдані й вулиці Грушевського загинуло чимало людей з різними точками зору. Але всі вони були громадянами України, й більшість з них віддавали своє життя за Україну. Це були справжні патріоти країни.

Ведучий 2.

 Щоб події Майдану не забувалися, Президент Петро Порошенко підписав указ про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи. 21 листопада в кожному місті нашої України проходять молебни за тими, хто віддав  й продовжує віддавати своє життя за Україну, за її майбутнє. А зараз пропоную всім нам запалити свічку пам’яті й вшанувати пам’ять загиблих героїв (всіх, хто боронив нашу землю від фашистів у 1941, хто віддає своє життя на Донбасі зараз) хвилиною мовчання й

(відеокліп «Лине кача в води сині»)

Ведучий. Реальна соборність України сьогодні означає не просто підпорядкованість українських земель, а громадянське порозуміння усіх регіонів нашої країни. Це національна ідея, яка зумовлює консолідацію українців. Адже всі ми – дніпропетровчани, донеччани, луганчани, кияни, волиняни, галичани, подоляни, полтавчани, слобожанці, закарпатці, кримчани – є єдиним народом. Відчуття єдності допомагає нам будувати свою державу, свою правду і свою волю, як заповідав Великий Кобзар українського народу Тарас Григорович Шевченко. Бо саме в єдності – наша сила і наше майбутнє!

Ведучий 2. Шлях до гідного життя непростий, треба змінюватися і у власному сприйнятті світу, і у суспільних відносинах. Тимчасове погіршення економічного добробуту, яке слід очікувати при проведенні реформ, не повинно вести до зневіри, а навпаки – до посилення віри в краще майбутнє України. Сподіваємося, що найзаповітніше бажання українців сьогодні – жити під мирним небом єдиної України без війни – здійсниться.

Вірш «Я люблю свою землю»

Я люблю свою землю,запах рути і м’яти,

 

Під вікном цвіт калини і доріжку до хати.

 

Буйні трави у лузі і пшеничне поле,

 

Смерекові Карпати і безмежне море.

 

Я щаслива,що нині живу в Україні,

 

Хоч потоптаній в крові,та сильній родині,

 

Я горджуся народом,що за правду піднявся,

 

За свободу пішов і Кремля не злякався.

 

Я хочу тут жити,а не лише існувати,

 

І боротись за правду,але не вмирати.

 

 Щоб на віки пліч – о – пліч Схід і Захід стояли,

 

Та на Майдані Свободи Гімн держави співали.

 

Чи є інша країна, де так вміють співати,

 

І в бою замість зброї Шевченка читати,

 

Де за правду і волю враз піднялися діти,

 

Хіба можна,мій друже,землю цю не любити?

 

Я люблю свою землю родючу й багату,

 

Вірю щастя прийде в українську хату,

 

І принизити нас ніхто вже не зможе.

 

З нами правда і віра,нам Бог допоможе.

Вчитель:Будь-яка подія має початок і має кінець. Ми повинні свято вірити, що на нашу землю скоро прийде мир, бо такий народ, як наш - добрий, щирий, відвертий, заслуговує на мир, злагоду, процвітання.

А на закінчення нашої зустрічі я пропоную всім нам написати свої побажання нашій Батьківщині й прикріпити їх на карті.

Відео про революцію гідності – побажання.

 

Like it