День батька

Електронний журнал

Електронний журнал «Вихователь-методист дошкільного закладу»

День батька


Одразу після Бога йде батько.

Вольфганг Амадей Моцарт


 

День батька був започаткований у 1909 році в місті Спокан, США. Ініціатором свята виступила міс Додд, яка прагнула таким чином висловити подяку своєму батькові. Він виховав шістьох дітей без матері. Зовсім скоро цю ідею підтримали в інших містах Сполучених Штатів, проте національним святом цей день став лише через півстоліття — у 1966 році. Відтак День батька почали відзначати у Великій Британії та Нідерландах, Франції та Китаї. Пізніше приєдналися й інші країни. Нині це свято відзначають уже більше 30 країн світу. Україна в їх числі.

І хоча День батька в Україні — доволі молоде свято й офіційного статусу поки що не набуло, відзначають його залюбки. У цей день цілі родини вирушають у недалекі, але приємні подорожі, відпочивають на природі, відвідують святкові концерти, зустрічаються з друзями. Цьогоріч свято припадає на 17 червня.

Запрошуємо тата на свято

Cпеціально до Дня батька пропонуємо приурочити низку заходів, що вкотре нагадають дітям про сильне, турботливе й надійне батьківське плече. Батька діти завжди асоціюють із силою, мужністю, опорою сім’ї. Саме він — її голова, адже так задумано природою.

Напередодні свята розкажіть своїм вихованцям про особливий день календаря, присвячений батькові. Запропонуйте дізнатися у їхніх татусів про найцікавіші історії, що траплялися у їхньому житті. Вони можуть бути пов’язані з дозвіллям, роботою або дитячою пригодою, яка навчила тата чогось важливого та корисного. У визначений день діти по черзі розповідатимуть ці історії своїх батьків усій групі. Так вони заочно познайомлять інших дітей зі своїми татами, яких разом зустрічатимуть на святкуванні Дня батька. А найбільш оригінальну і повчальну історію можна інсценізувати й показати під час святкування.

Запропонуйте дітям підготувати листівки-запрошення на свято для своїх татусів. Нехай діти самостійно виготовлять своєрідні наклейки-аплікації. На запрошеннях варто написати уточнення для тата: «Обов’язково візьми з собою маму».

Зробіть разом з дітьми бейджики для татусів. Для цього надрукуйте заготовки, на кожній із яких вкажіть ім’я тата і його дитини, наприклад: «Василь, тато Оксанки». А діти оздоблять бейджики.

Граємо з татом

День батька — чудова нагода, аби члени кожної родини об’єдналися і стали єдиним цілим. Для цього пропонуємо провести конкурси, спортивні ігри та естафети. Разом з батьками діти можуть танцювати, стрибати в мішках, змагатися в перетягуванні канату, бавитися з м’ячем. Рухливі розваги доцільно організувати на свіжому повітрі.

Гра «Передай апельсин»

Усі гравці стають кружка і передають одне одному якусь круглу річ — апельсин, яблуко, м’яч, круглу іграшку. Передача предмета відбувається без допомоги рук — підборіддям або плечем. Учасник, що упустив предмет, вибуває з гри. Переможцями стають двоє гравців, що залишилися.

 

Гра «Повітряна кулька»

На майданчику стоять гравці і передають одне одному повітряну кульку. Правило гри — з місця не рухатися. Штрафне очко присуджується тому, хто зрушив із місця або торкнувся кульки, яка впала, останнім. Гравець із трьома штрафними очками вибуває із гри. Останній, хто залишився на ігровому полі — переможець.

 

Читаємо про тата

Велике пізнавальне й виховне значення для дошкільників має художнє слово. Прочитайте дітям оповідання про тата. Вивчіть із ними віршики:

  • «Малий» Платона Воронька;
  • «Люблю я тата» Олега Бундура;
  • «Мій тато» Сергія Гордієнка;
  • «Диво-татусь» Лесі Вознюк;
  • «Найкращий!» Ілони Грошевої;
  • «Все на світі вміє тато» Тетяни Корольової.

Щоб урізноманітнити святкування, доберіть приказки та прислів’я. З’ясуйте з дітьми, навіщо вони потрібні. Щоразу, озвучивши прислів’я чи приказку, запитайте в дітей, як вони їх розуміють, чого вони навчають дітей та дорослих.

Яка гребля — такий млин, який батько — такий син.

Батькова хата усім багата.

Батько сина не на зле вчить.

 

Розучіть з дітьми скоромовку:

Наш Андрійко вищий Гната,

За Андрійка вищий тато.

А за тата татів тато.

А за татового тата

Вища, мабуть, тільки хата.

(Василь Хитрук)

Запропонуйте дітям відгадати загадки:

Хто усіх нас захищає,

Матінці допомагає?

З ним нічого не боюсь.

Здогадались? Це… (татусь).

Сильний, добрий, справедливий,

Біля нього ми щасливі.

Знає, вміє він багато.

Гордимось, бо це наш… (тато).

Дітям сподобається організований перегляд кількох серій франко-канадського мультфільму «Каю» в українському перекладі — «Точно як тато», «Мама на один день», «Каю і тато».

Отже, є багато способів зробити свято веселим і змістовним. Головне — зацікавити дітей, спонукати пишатися своїми татусями й поважати їх.

Червень

1 червня

Всесвітній день батьків,
Міжнародний день захисту дітей

5 червня

Всесвітній день охорони навколишнього середовища

6 червня

День журналіста України

8 червня

Всесвітній день океанів

9 червня

Міжнародний день друзів

15 червня

День захисту людей похилого віку

17червня

День батька,
День медичного працівника

21червня

День літнього сонцестояння,
Міжнародний день йоги,
Міжнародний день скейтбордингу

23червня

Міжнародний Олімпійський день

24червня

День молоді,
День молодіжних і дитячих громадських організацій України

25червняя

Міжнародний день моряка,
День дружби та єднання слов’ян

28червня

День Конституції України

 

Що нас найбільше зближує? Передусім, спільні дії. Пропонуємо втілити разом із дітьми та «винуватцями» свята сценарій розваги «Хата на тата». Створена за мотивами популярного шоу, ця розвага допоможе дітям краще зрозуміти своїх батьків, у жартівливій формі дізнатися щось нове про них, забезпечить чудовий настрій на весь день.

 

Like it