Was feiern die deutschen Kinder im Dezember?

                                Was feiern die  deutschen Kinder im Dezember?

 

      Вчитель. Дорогі діти! Нарешті в наш край прийшла зима. А разом з нею багато улюблених свят. У грудні ми святкуємо перші зимові свята: День Святого Миколая, свято Андрія, передноворічний вечір. Ці свята приносять радість і задоволення всім дітям. А для німецьких дітей грудень – це суцільне свято. Ви хочете дізнатися, що святкують у грудні німецькі діти?(Відповідь: так)

      Вчитель. Але спочатку скажіть мені, як звучить німецькою мовою слово"зима"?     (Відповідь: der Winter)

      Вчитель. А як називаються зимові місяці?(  Dezember, Januar, Februar)

    Advent, Advent,

ein Lichtlein brennt,

erst eins, dann zwei,

dann drei, dann vier,

Dann steht das Christkind vor der Tür.

Учень 1. За чотири тижні до Різдва в Німеччині починається передріздвяний час Advent. Він тут такий же важливий, як і саме Різдво.

 Кожна німецька родина має, Adventkranz - адвентський вінок. Його виготовляють із гілок ялинки і прикрашають чотирма свічками. У неділю за  чотири тижні до Різдва люди запалюють одну свічку, у наступну неділю – дві, потім – три, а в неділю перед самим Різдвом у адвентському вінку горить уже чотири свічки.

У цей час батьки дарують своїм дітям календaрики - Adventskalender, в яких є 24 віконечка. У кожному віконечку знаходиться солодкий подарунок. Так триває 24 дні до Різдва. У передріздвяний час люди в Німеччині готуються до Різдва. Уже за чотири тижні вони прикрашають ялинками вулиці та будинки. У вечірній час на деревах і будинках спалахують різнокольорні вогники.

У цей час у церквах співають пісень. Діти розучують віршики, господині  починають пекти різдвяне печиво й особливі різдвяні кекси.

Lieber, guter Nikolaus,

komm doch auch in unser Haus,

komm in unser Haus herein,

Kinder wollen artig sein.

Учень 2. А 6 грудня до німецьких дітей приходить святий Миколай der Heilige Nikolaus. Діти люблять це свято, готуються до нього. Пишуть Миколаю листи, запрошують віршами та піснями. Зазвичай der Heilige Nikolaus приходить уночі та кладе подарунки в чобітки. Тому напередодні діти дуже старанно їх готують.

Bald ist Heilige Nacht,

Chor der Engel erwacht,

Hört nur wie lieblich es schallt;

Freue dich, Christkind kommt bald!

Учень 1. 24 грудня – Святий вечір. В ніч на 24 грудня закриті всі театри, ресторани, кафе. На вулицях міста немає жодної живої душі, вечір проходить тісному сімейному колі. Традиційними різдвяними стравами є гуска, печиво, різдвяний кекс. Німці прикрашають ялинку, запалюють свічки, співають різдвяні пісні, дарують подарунки.(Пісня

Учень 2.  25 грудня – Різдво - Weihnachten . На Різдво у- багатьох сім'ях уставлена  традиція ходити до церкви на богослужіння. На Різдво, 25 грудня,  приходить до німецьких дітей der Weihnachtsmann – особа, яку ми називаємо Дідом Морозом. Для дітей Різдво - найважливіше свято.

   На Різдво вони отримують подарунки. На півночі Німеччини їх приносить різдвяний дід з білою бородою, у червоному пальті з капюшоном, з мішком за спиною. На півдні Німеччини замість Різдвяного діда приходить малий Христос. Як розповідають дітям, він спускається зі своїми ангелами з неба прямо на землю. Але він залишається при цьому невидимим - тільки під ялинкою знаходять подарунки.

      Учень 1. Новий рік - Neujahг - приходить у Німеччину 1-го січня. А 31-го грудня - Silvester, вечір святого Сильвестра, прощання із Старим роком. На Сильвестра йдуть на вулицю, святкують вечірку із друзями вдома. Сильвестровий феєрверк повинен "привітати" Новий рік. Новий рік святкують весело, з музикою, фруктами і смачними стравами та феєрверками. На Новий рік забавляються, розказують анекдоти, жартують.

(Пісня)

Like it