Дніпропетровщина: впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчальний процес.

16 груд. 2012
У 2013 році всі школи Дніпропетровщини мають бути забезпечені IT-спеціалістами для подальшого впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчальний процес. Таке завдання поставив губернатор Олександр Вілкул перед керівниками міст та районів області на засіданні регіонального Комітету з економічних реформ. На засіданні були розглянуті питання щодо реалізації електронних проектів у рамках створення єдиного освітньо-інформаційного простору в регіоні.

На Дніпропетровщині створений та інтенсивно розвивається єдиний освітньо-інформаційний простір. Мета обласної влади – інтегрувати його в загальнонаціональний і міжнародний освітній простір. Для цього в 2011 році був відкритий Єдиний освітній центр регіону, створений його портал, що об’єднав в єдину систему веб-ресурси усіх навчальних закладів області. Всього більше 2 тисяч сайтів. Це найпотужніший Інтернет-ресурс в освітній сфері серед регіонів України. Таке об'єднання в єдину освітньо-інформаційну систему дозволило впровадити на всій території області низку інноваційних Інтернет-проектів. Для їх успішної реалізації та подальшого впровадження IT-технологій наступного року в усі школи області будуть введені посади IT-спеціалістів», – сказав губернатор Олександр Вілкул.
У регіоні протягом 2011-2012 років впроваджено 9 загальнорегіональних інноваційних електронних проектів. Зокрема, у 2011 році Створено Портал єдиного освітнього центру (dnepredu.com). Він об'єднав в єдиний інформаційно-освітній простір мережу навчальних закладів області: інтернати, школи, дитсадки, обласне та міські управління, а також районні відділи освіти. Це дало можливість автоматизувати процес управління системою освіти, а також зробити його прозорим і доступним для учнів, батьків і громадянського суспільства.
У 2011 році впроваджено проекти «Електронний щоденник», «Електронний журнал» та «Електронна бібліотека». Ці проекти дозволили батькам в он-лайн режимі отримувати інформацію про успішність своїх дітей, а школярі отримали можливість читати програмну художню і навчальну літературу в електронному вигляді.
Також цьогоріч почав працювати перший в Україні унікальний інтерактивний проект «Обласна електронна школа», до складу якої входять:
· Інтернет-школа для обдарованих дітей – http://eschool.dnepredu.com/,
· Інтернет-школа для дітей з особливими потребами – http://om.moodle.dp.ua/,
· Віртуальна аерокосмічна школаhttp://aerospace.klasna.com/.
Це забезпечило рівний доступ до програмного та додаткового матеріалу для учнів і викладачів не залежно від їх місця проживання – у великому місті чи сільській місцевості.
У тому числі це дозволяє залучати найкращих викладачів з інших країн. Зокрема, наступного року провідні вчені зі Швейцарії, Франції та Британії проведуть в онлайн-режимі лекції учням Інтернет-школи для обдарованих дітей.
З 1 вересня 2012 року за проектом «Електронний дитячий садок»  розпочали роботу веб-сайти всіх 927 дошкільних установ регіону. На них розміщена необхідна інформація про навчальні програми, вихователів тощо. У тому числі створена 3D-презентація кожного садка. Завдяки цьому, не виходячи з дому, батьки можуть здійснити віртуальну екскурсію конкретним дитсадком та обрати для своєї дитини той дошкільний заклад, який найбільше підходить за місцем проживання, місцем роботи, навчально-виховною програмою тощо.
Як повідомлялося раніше, Дніпропетровська область – лідер в Україні з розвитку всіх рівнів освіти та з упровадження IT-технологій в навчальний процес. Таку високу оцінку розвитку регіональної системи освіти дав Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник на обласній серпневій нараді педпрацівників.
Дніпропетровщина активно інтегрується в міжнародний освітній процес, переймає найкраще і пред'являє світу свої проекти. Як зазначив губернатор Олександр Вілкул цей процес буде продовжений.
Зокрема, вже в 2013 році планується створити «Електронний методкабінет» для викладачів, «Електронну профільну школу» для тих дітей, які вже вибрали певний профіль середньої освіти для подальшого вступу до вузів і отримання конкретної спеціальності. Також буде впроваджено проект з електронної атестації педпрацівників Дніпропетровської області.

Приємно відмітити, що більшість проектів реалізовано за допомогою можливостей Освітнього порталу "Класна Оцінка", складовою якого є Портал єдиного освітнього центру (http://dnepredu.com), а також Інтернет-школа для обдарованих дітей (http://eschool.dnepredu.com/), Віртуальна аерокосмічна школа (http://aerospace.klasna.com/), сайти проектум «Електронний дитячий садок».
За матеріалами Управління преси та інформації Дніпропетровської облдержадміністрації