ЯК ПРИВЧИТИ ДОШКІЛЬНИКІВ ДО ПРАЦІ

ЯК ПРИВЧИТИ ДОШКІЛЬНИКІВ ДО ПРАЦІ

 (КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ)

З раннього віку потрібно привчити дитину до самообслуговування, до прибирання своїх іграшок, до допомоги своїм рідним. Дошкільники легко і з великим задоволенням наслідують працю дорослих. Спочатку їм просто цікаво, а згодом у них виникає бажання допомогти - ось тут і закріплюються трудові навички і звички, проявляється працелюбність.

 

Своєчасне трудове виховання необхідне і для підготовки дитини до школи, де зміст навчання і життя тісно пов’язані з працею.

 

Діти з охотою виконують будь-яку роботу пов’язану з домашнім господарством. Дитина обов'язково повинна закінчити почату роботу і виконати її охайно.

 

Малюка потрібно вчити працювати - показ, розповідання, заохочення, нагорода - види роботи, за допомогою яких можна навчити і привчити дитину до праці.

 

Гра і праця дошкільників тісно пов'язані, потрібно використовувати гру для заохочення дитини до праці.

Ремонтувати іграшки потрібно разом з дітьми, заохочувати їх до ремонту і виховувати вміння ремонтувати це виховує у дитини бережливість. Закінчивши гру, потрібно привчити складати свої іграшки. Необхідно проявити вимогливість до дитини і вчасно вміти проконтролювати їхню роботу. Всі види праці, які під силу дошкільникам, цінні для їх різнобічного, фізичного і психічного розвитку.

 

З самообслуговування починається трудове виховання дитини. Умивання, одягання, самостійне вживання їжі - потребує до себе великої уваги - це база, основа самообслуговування.

 

У сім'ях, де на належному рівні приділяють увагу розвитку навичок і вмінь з самообслуговування, діти вмілі, спритні. Вони легко, без допомоги дорослих наводять порядок у ігровому куточку, витирають пил, допомагають накривати стіл.

А що робити коли дитина не хоче працювати? Зацікавте дитину: склав іграшки - багато вільного місця для гри з м ячем, вимив руки після їжі - чистий одяг, книга. 
 

Важливо приділяти більше уваги якості виконаної роботи - чи чисто, охайно, чи правильно. Чим менша дитина, тим легше її навчити обслуговувати себе за допомогою гри.

Деякі батьки вважають, що навичок необхідно навчати, навчати довго і терпеливо, через гру, змагання. Привчаючи дітей до порядку, потрібно строго вимагати цього і від себе.

Не бійтеся розсипаної муки при приготуванні торта для тата, мокрої сорочки при пранні хусточки - зверніть увагу на задоволене обличчя своєї дитини - ваша дитина задоволена собою, впевнена в собі, в такої дитини ніколи не виникне комплекс неповноцінності за невміння.

Подобається