Свято Матері

Поки в світі буде слово, поки в світі будуть люди – буде Мати на землі. (А. Головко)

У травні, коли все навколо цвіте і буяє, коли сонечко лагідно посміхається нам в блакиті, відзначаємо ми свято Матері. Воно припадає на другу неділю місяця. У цьому році його святкують 12 травня.

Прийшло це свято  до нас із Сполучених Штатів Америки.  А засновницею його була американка  Анна Джервіс, яка 9 травня 1905 року втратила свою матір. У дні жалоби народилася в неї думка присвятити один день року матерям всього світу. Сотні листів написала ця жінка – до газет, до законодавців, губернаторів, президентів. І нарешті її мрії здійснилися. 1914 р. президент Т.В. Вільсон підписав резолюцію Конгресу, якою було оголошено день Матері.

Незабаром 43 країни світу приєдналися до святкування цього дня.  1929 року  Союз українок Галичини звернувся до громадян з пропозицією про відзначення цього свята на наших землях.

Вона була підтримана, і цей день став святом і родинним, і громадським на Галичині.   

В 1990 році завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Спілки українок, свято Матері повернулося  на землю України.

Найдорожчою людиною в нашому житті завжди була, є і буде мама. Із нею ми відкрили для себе світ. Мама ласкава, ніжна та добра. Вона завжди поруч.

Тож давайте в це свято славити їх, бо вони подарували нам найдорожче…

Подобається