ознаки паралелності прямих

Тема: Ознаки паралельності прямих.

Мета:Сформувати в учнів  уявлення про зміст та схему доведення ознаки паралельності прямих за відповідними кутами. Сформувати в учнів уміння застосовувати ознаки для аргументації паралельності прямих, формувати навички застосування ознак під час розв’язування задач. Розвивати алгоритмічну культуру мислення. Виховувати в учнів загально-людські духовні цінності: чесність, порядність, працьовитість.

Хід уроку

Організаційний момент:

Добрий день! Сідайте!

Шановні учні, сьогодні на уроці. Спочатку ми помилуємося вашими глибокими знаннями. Потім спробуємо дати відповіді на основні питання уроку. Трішки потренеруємо мозок розв’язуючи  задачі. І нарешті покладемо до скриньки пам’яті дещо цінне… ваші нові знання.

Я бажаю розпочати урок з чудовим настроєм і отримати від нього задоволення і гарні результати.

І Перевірка Д/з.

1)   Зараз ми визначимо найуважнішого.

-згадаємо, що ми вивчили на попередніх уроках. Переможе той, чиї знання найповніші.

2)   Тепер узнаємо хто найспритніший.

-три картки із завданнями.

     3) Перевіримо виконання Д/з. Взаємоперевірка.

№142

а        b                                    m      n                                    n       b

a        d                                    m      c                                    b       d

№172

а)   7 = 100                           

       6=90                                       

б)  5+   8 = 170     1+   4 = 360  - 170  =190      2 +    3 = 170

№159 практична робота(паралельні та перпендикулярні прямі)

ІІ Актуалізація опорних знань(слайд  1-6)

1-й  - види кутів.

2-й -  помилки.

3-й -  внутрішні односторонні

4-й - внутрішні односторонні

5-й – внутрішні різносторонні

6-й – відповідні кути

ІІІ Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

Любі учні, сьогоднішній урок, я б назвала уроком про нотний  стан, та залізничні колії. Що в них спільного?  Правильно прямі. Прямі, що їх зображують, не перетинаються і називаються… паралельними. Нас оточує багато предметів, що  надають уявлення про паралельні прямі. Отже, властивості паралельних прямих треба знати для застосування в практичній діяльності.

***

Історична довідка – Мазка Н.

***

1)  Чи завжди можна з впевненістю сказати, що прямі паралельні. (слайд 7,8)

2)  Сформулюйте означення паралельних прямих.

3)  Чи завжди зручно користуватись цим означенням, щоб перевірити паралельність двох прямих на практиці.

Отже, необхідно сформулювати правила користуючись, якими було б зручно перевіряти паралельність прямих.

Такі правила називає ознаки. Денисов Д.

Тому і тема нашого уроку  «Ознаки паралельності прямх»

Мета: Сформулювати ознаки паралельності прямих, формувати навички їх застосування. (Слайд № 9)

(Слайд № 10) План вивчення теми.

(Слайд № 11) скажіть, будь ласка, на вашу думку, чи пов’язанні між собою відповідні кути і паралельність прямих.

1)  Ознака за відповідними кутами.

Якщо…………….., то…….  .

Умова                  висновок.

(Слайд 12) Теорема 5.1

Доведення в підручнику ст.49.

Нагадаємо теорему.

(Слайд №     ) Ознаки паралельності прямих. Запишемо за допомогою математичних термінів.

Умови ознак теорем.

1)      1=   2, то            1=    2                     1+   2= 180

     a      b                a       b                            a     b

(Cлайд№      )

Обернена теорема. Змінюємо місцем умову та висновок.

(Cлайд№      ) Обернені теореми.

(Cлайд№      ) Властивості кутів.

(Cлайд№      )

IV Формування навичок розв’язування задач .

№173

а)   1 = 50    ,   7 = 130  .       4 =   7 =130  , як вертикальні.

                                               1+    4=180  , а   с за Т.4.

б)    6=65    ,     8= 115          3 =   8= 115  як вертикальні

                                               6=     3, то а    с за Т.5.

в)    1+   7=180                      4=    7, як вертикальні

                                               1+   4=180  тому а    с.

г)   2=140 ,                3 на 80  <   2                 3= 140  - 80  =60

                                               2  +  3= 200  тому а    с.

VI   Чотири що:

Що нового дізналися?

Що сподобалося найдільше?

Що було найскладнішим?

Що треба ще вивчити вдома?

Де можна застосувати вивчину інформацію?

VII Д/з.

Вивчити   6. №174, 175.

*пам’ятка другу, про те як краще запам’ятати тему.

 

 

 

 

 

 

Подобається