Літературна скринька (І мол.гр.)

Тема: Читання художньої літератури. Вірш Г. Бойко «Перу, перу платтячко».

Мета: закріпити вміння  дітей повторювати окремі слова вірша, виконувати рухи відповідно до тексту. Викликати радість від слухання вірша. Виховувати любов до поезії.

Матеріал: лялька, лялькова сукня, посудина з водою.

 

Хід заняття:

  1. Сюрпризний момент.

У групі з’являється лялька Маринка в брудному одязі і вітається з дітьми. Вихователь питає ляльку:

  • Маринко, а чому ти в такому брудному одязі? Що з тобою трапилось?

Маринка розповіла, що ще вчора  впала у брудну калюжу, а матусі боялася сказати, бо та насварить. Ось тому сьогодні прийшла до вас брудною… 

  1. Бесіда на тему одяг.
  • Діти, а в якому одязі ви сьогодні прийшли до дитячого садочку?
  • Ви брудните свій одяг?
  • Що треба зробити, якщо одяг забруднився?
  • Що мама робить з брудним одягом?
  • Яка машина допомагає прати?
  1. Формування проблеми.
  • Лялька нам каже, що пральної машини в неї немає. Діти, що ж робити нашій гості? Правильно, треба випрати одяг. Та Марійка не вміє цього робити. Як же нам бути? Потрібно їй допомогти. А щоб було нам веселіше це робити я вас познайомлю  з віршом Г. Бойко «Перу, перу платтячко».
  1. Читання вірша Вірш Г. Бойка «Перу, перу платтячко».

Перу, перу платтячко
I хустинки
Для моєï лялечки,
Для Маринки.
Перу, перу платтячко
I спiваю,
У вiкно на сонечко
Поглядаю.
Вийди, вийди, сонечко,
З-за хмаринки, —
Хай висохне платтячко
Для Маринки.
Буду, буду платтячко
Прасувати,
Буду мою лялечку
Одягати

  1. Бесіда за змістом.

ПЗ:

  • Про кого ви почули віршик? (Про ляльку)
  • Як її звали? (Маринка)
  • Про що розповідає нам автор?
  1. Д/ гра «Прання». (Діти перуть сукню ляльки Марійки)
  2. Підсумок заняття. (Лялька Маринка дякує дітям за допомогу)

 

Подобається