КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ “ОДИН ВДОМА”.


Деколи в квартиру намагаються проникнути зловмисники. Залишати маленьких дітей вдома одних – великий ризик з боку батьків. Тому, якщо ви змушені час від часу ненадовго відлучитися з якоїсь потреби, то обов’язково підготуйте дитину до безпечного знаходження в квартирі без нагляду дорослих, максимальний термін вашої відсутності не повинен перевищувати 3-х годин. Батькам необхідно з раннього віку починати привчати дітей правильно вести себе в квартирі, під час своєї відсутності. Всі діти різні. Одним подобається залишатися наодинці з самим собою, відчувати себе великими і самостійними. Вони завжди можуть розважити себе і спокійно дочекатися батьків. Інші не готові перенести таке випробування, воно їм не по силам. Залишившись одні, вони не будуть грати, а почнуть з тривогою прислухатися до незнайомих звуків, боятися як би чого не сталося. Вони скрізь запалюють світло, включають на повну потужність телевізор, а ночами страждають від кошмарів.

Ретельно зваживши всі «за і проти», навчіть свою дитину основним правилам поведінки у відсутності дорослих.

Подумайте про те, щоб дитина сама могла легко дістати все, що їй може знадобитися при вашій відсутність, будь то в холодильнику, в шафі, в коморі. Облаштуйте їй зручне місце для ігор, малювання, читання, відпочинку.

Навчіть дитину користуватися телефоном і правильно реагувати на дзвінки у двері. У багатьох сім’ях існує своєрідний «пароль», система дзвінків, що вказує на те, що в двері дзвонить «свій». Однак, щоб остаточно переконатися в безпеці, він повинен обов’язково запитати: «Хто там?».  Пам’ятайте про високу ціну батьківської відповідальності, що лежить на матері і батькові. А тому докладіть максимум зусиль, щоб зміцнити в дитині почуття незалежності і компетентності, звести до мінімуму його страхи і невпевненість, надати емоційну підтримку малюкові, якщо ви залишаєте його одного в будинку.

Подобається