Конспект уроку "Аплікація "Дівчина - Весна"

 

Тема: Аплікація «Дівчина-Весна»

Мета: навчити учнів створювати аплікації, гармонійно

заповнювати аплікацією площину виробу, естетично оздоблювати

виріб; за допомогою художніх образів поглибити уявлення дітей про

найхарактерніші ознаки весни; розвивати у дітей почуття

прекрасного; творчі здібності, організацію, уяву; виховувати любов

до природи; бажання бути для неї мудрим другом; бережливе

ставлення до природи; старанність, охайність, акуратність при

виконанні.

Хід заняття

I. Організаційний момент

Привітанням журавля

Я пробуджую поля,
Наповняю ручаї
Та заквітчую гаї.
Кожен з вас мене впізна.
Відгадали? Я - …
(Весна)

II. Мотивація навчальної діяльності

1. Читання телеграми

- Діти, прочитайте телеграму. Телеграма зашифрована. Тож поміркуйте:

(ключ до шифру – алфавіт)

6 12 23 11  (Діти,)

10 24 22 23 21 12 28 11 32 37 (зустрічайте)

17 7 18 7  (мене)

Про кого говориться у телеграмі ? (про Весну)

2. Вступна бесіда

З року в рік ми з великим нетерпінням чекаємо приходу весни. Рахуємо

дні, виглядаємо, коли пташки на своїх крилах принесуть нам з далекого

вирію весну-красну. Ми чекаємо, коли весна прожене холод, устелить

землю молодою травичкою, прикрасить квітами, а пташки наповнять гаї

своїм голосним веселим щебетом.

3. Читання віршів дітьми про весну

Знаю я: весна настане -

З хмари сонечко прогляне.

Землю матінку пригріє,

Степ кругом зазеленіє.

Коли сонечко пригріє,

Потечуть струмки.

Вся земля зазеленіє,

Зацвітуть квітки.

 

Уже сонечко пригріло,

Потекли струмки.

Темний гай зазеленів,

Зацвіли квітки.

 

Підем ми тоді з тобою

В ліс на цілий день,

І натішимось весною,

І наслухаємось пісень.

4.Гра «Доповни прислів'я»

1. Зійшов у березні сніжок - берися за ... (плужок)

2. Весняний день рік ... (годує)

3. Березень - з водою, квітень - ... (з травою)

 

5.А тепер відгадайте мої загадки.

1. Що росте весною вниз головою? (Бурулька)

2. Які квіти першими зацвітають весною? (Підсніжники)

3. Яка пташка перша з вирію повертається? (Граки)

- Молодці! Ви добре знаєте прислів'я і загадки про весну.

- Діти, а хто з вас знає лічилки, скоромовки про весну?

Телевізійна гра

- Доброго дня, шановні діти! Розпочинаємо телепередачу "Ой, весна, весна

красна!". Тема нашої передачі "Весна". Зараз ви прослухаєте музику і

спробуєте уявити собі весну: ранню чи пізню, чи пробиваються перші

квіточки, розпускаються листочки, як природа оживає, прокидається,

відновлюється, які переважають кольори. Тож слухаємо музику весни.

Грає музика П. Чайковського.

1) Що ж відбувається з природою навесні? (прокидається, оживає,

рухається).

2) Яким стає життя весною? (відновлюється, кипить, вирує).

3) Тож яка йде весна? (барвиста, пахуча, діяльна, гомінка).

4) То які кольори ранньої весни? (ясні, прозорі, ніжні).

5) А які кольори весни у розквіті? (яскраві, густі, соковиті).

- Молодці! Ви добре уявили собі весну, змогли дати такі гарні, чіткі і

зрозумілі відповіді. На цьому наша передача закінчена. Я вам дякую.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

Як весна зиму прогнала
Розляглася в полі зима, розпустила сиві косми. Лежить — і ні з місця. Ніяких у неї турбот. Служать зимі вірні слуги — колючий вітер та пекучий мороз. Обидва сердиті. 
Колючий вітер листя з дерев обтрусив, траву в полі висушив, щоб зимі м’яко лежати було. А пекучий мороз скував землю і річки крижаними оковами. Лишилася в морозу і вітру одна турбота — вартувати спокій матінки-зими. Пекучий мороз по засніжених просторах шастає, пильнує, щоб ніхто без потреби не прокидався. А колючий вітер свою службу несе. Тільки-но вигляне сонечко — вітер як почне дути! Не може сонечко на небо забратися. Так і котиться горизонтом. Світить, а не гріє. А зима потішається: добрі в неї слуги! 
Набридла дітям зима. Мами на вулицю не пускають, бояться, щоб не простудилися. Якщо й дозволять надвір вийти, то спочатку так вкутають, що й кроку не ступиш. А їм погратися хочеться. 
Де та весна забарилася! Чекали, чекали діти весну. Стали гукати: 
Весно-краса, 
Золота коса! 
Приходь, весно, 
З білою хмаркою 
І з припаркою, 
З травою-муравою, 
З пташиним граєм — 
Ми тебе чекаєм, 
Дуже чекаєм! 

Почула весна, прибігла на край поля. Стала сонечко вгору підкидати. Що не день — все вище, даремно старався колючий вітер. Стомився, а не може здмухнути сонечка до горизонту. Поліз в очерети, притих, полагіднішав. 
А мороз навтіки кинувся. Не озираючися, аж до Північного полюсу біг. Почав просити білих ведмедів: 
— Пустіть весну й літо перечекати. 
Махнув білий ведмідь лапою: 
— Будь ласка! Ми тебе не боїмося. 
Залишилася зима без слуг. Сповзла з степових пагорбів у кущі, причаїлась. А весна тут як тут. Весела. Йде, квіти по луках розкидає. 
Заплакала зима, питається: 
— Чого ти прийшла? Хто тебе кликав? 
Відповіла весна: 
— Діти кликали. Тепер я їх забавлятиму. А ти, бабусю, йди собі геть. 
Недобре зробилося зимі. Закінчилася її влада. Прикульгала вона до річки, сіла на останню крижину й попливла в море-океан. 
Як ви уявляєте Дівчину-Весну?

(відповіді дітей)

IV. Практична робота

- Сьогодні будемо виготовляти аплікацію - створимо чарівну Дівчину-Весну. Демонстрація порядку виконання роботи, ознайомлення з шаблонами для виконання аплікації.

На столі лежать шаблони квітів, , картки -зразки, які повинні бути у вас аплікації.

Беремо картон і кладемо перед собою. Вирізуємо по шаблону деталі з

паперу. Наклеюємо на картон.. Добре притискаємо, і виріб готовий.

V. Інструктаж з правил техніки безпеки при роботі

з гострими предметами

1. Не працюй з тупими ножицями.

2. Не тримай ножиці кінцями вверх.

3. Не ріж ножицями на ходу.

4. Не клади ножиці на край парти.

VІ. Презентація виробів

VІІ. Підсумок уроку

- Що сподобалося на занятті?

- Що запам'яталось?

- Що ви розповісте удома батькам ?

Щоб не зникла краса Весни, нам потрібно бережно ставитись до природи.

VІІІ. Прибирання робочих місць

Подобається