ДІТИ - ІНТРОВЕРТИ. ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ВИХОВАННЯ


Будьте чуйними батьками і справжніми друзями своїй дитині
Ви коли-небудь зустрічали людину, яка спрямована «всередину» себе?

Таких людей властиво вважати інтровертами.

Їх поведінка пов'язана з творчістю, роздумами, спостереженнями за природою, оточуючими. Людям такого типу особистості  дуже комфортно на самоті. Від екстравертів їх відрізняє пунктуальність, вдумливість, небагатослівність, навіть педантичність. Саме інтроверти ретельно зважують і обмірковують отриману інформацію, перш  ніж  приймати рішення. Інтровертам важче знаходити нові контакти, вони не люблять надлишок спілкування. Замкнутість - типова риса характеру інтроверта.

Всі переваги людей-інтровертів

Інтроверти мають сильну волю і не схильні до тиску з боку, у них є своя думка і свої внутрішні установки.

Інтровертів менше, ніж екстравертів (приблизно 20-30% від загальної кількості населення). Більшість вундеркіндів - це інтроверти. Щоб домогтися висот в науці або мистецтві, потрібно мати сильну волю і глибокий інтерес до знань. А це як раз риси особистості  інтроверта. Він володіє завзятістю і незалежністю поглядів, творчим чуттям.

Цей тип особистості не схильний до зміни, тому дитину-інтроверта не можна «переробляти» і «ламати».

Поради батькам

Батькам важливо зрозуміти, що такій дитині нелегко знаходити спільну мову в колективі. Ще складніше, якщо батьки не бачать нахили сина або дочки і змушують бути «як усі». 

Це часто відбувається, коли батьки-екстраверти не визначили інтровертну природу малюка.

Батькам потрібно знати, які позитивні риси характеру часто притаманні інтровертній особистості:

посидючість;

неконфліктність;

увага;

зосередженість;

нестандартне мислення; 

схильність до творчих занять;

бажання навчатися.

Розуміти і приймати дитину

Виховуючи дитину-інтроверта, мамі і татові потрібно пам'ятати, що у них в сім'ї людина з надзвичайно яскравим і багатим внутрішнім світом. Замкнутість і заглибленість в себе - його звичайний стан. Так дитина черпає сили і вчиться знаходити відповіді на питання швидкого і часом незрозумілого світу. Не можна сказати, що така дитина ніколи не відчуває себе самотньою. Зовсім без дружби і спілкування дитині важко, але при цьому дитина-інтроверт не пускає в свій внутрішній світ сторонніх. Батьки повинні м'яко цікавитися, про що думає, що переживає дитина і які у неї бажання. Нав'язувати свою думку або силою змушувати щось робити, в такому випадку - не потрібно. Можна відбити будь-який інтерес дитини до спілкування.

Найголовніше, на думку психологів, зрозуміти і прийняти дитину такою, якою вона є. Дитину-інтроверта потрібно підтримувати, чуйно реагувати на зміни настрою. Дуже важливо розвивати її індивідуальні здібності. Не можна направляти таку дитину займатися чимось на догоду моді. Нічого доброго з цього не вийде, а дитина може отримати психологічну травму.

Будьте чуйними батьками і справжніми друзями своїй дитині, і тоді, можливо, у вашій родині виросте геніальний письменник, художник чи архітектор.
Подобається