Проект "Зелена школа"

Проект Братського НВК «ЗЕЛЕНА ШКОЛА»

(формування екосвідомості)

Учасники:вчителі,учні,батьки,працівники,жителі сіл.

Проведена попередня робота: нарада при директорові «Проект «Зелена школа»(протокол №5 від 19.02.18),конкурс малюнків сед учнів 2-10кл «Життя без сміття», аукціон буклетів серед учителів школи.

 

  Ідея нашого проекту Зелена школа – навчити дітей сортувати сміття у школі та заробляти на цьому додаткові кошти  для потреб школярів.

Для цього ми плануємо організувати  сортування твердих побутових відходів у  школах сіл Братське, Андріївка Покровської селищної ради.

Хочемо навчити школярів бути екосвідомими. Ми переконані, що для цього потрібно, насамперед, дати дітям практичні навички правильного поводження із сміттям. До того ж, на сортуванні відходів та подальшому продажу вторинної сировини, діти зможуть заробити кошти на спортивний інвентар. Все, що для цього необхідно – забезпечити школи контейнерами для роздільного збору відходів та навчити дітей правильно сортувати своє сміття.

Що ми зробимо з відсортованою сировиною?

Сортоване сміття  – папір, пластик, скло –  у подальшому буде вивчено питання збуту вторинної сировини, а на зароблені від вторинної сировини  кошти для дітей придбаємо столи для гри у настільний теніс.

Чому ми вирішили сортувати сміття у школі?

На нашу думку, школа є ідеальним майданчиком для впровадження екологічної освіти, але за умови, що вона буде якісною і безпосередньо пов’язаною із повсякденним життям та розумінням того, як кожна людина незначними змінами у своїй щоденній поведінці може змінити екологічну ситуацію у своїй країні та у світі.

 

Цікаві факти:

 

Ми заощадити чималі ресурси для країни. Адже:

 

Завдяки шкільному проекту наші  мешканці громади дізнаються,  що сміття  не є однорідним, що його можна розділити на різні види: пластик, метал, скло, папір, поліетилен. Школярі розкажуть батькам, для чого потрібно сортувати своє сміття та яка з цього може бути користь країні, школі та кожній окремій людині.

Як ми будемо навчати дітей сортувати сміття?

  Проведено для дітей  уроки екології, на яких школярі дізнаються, чому природі шкодить викинуте на вулицю сміття, що таке “розумне споживання”, як і навіщо сортувати сміття, навчаться виготовляти паперові пакети для продуктів, економити електроенергію.

Нам необхідноу школі контейнери з написами “пластик”, “папір”, “скло”, “поліетилен”. Щоб учні навчились сортувати сміття просто під час навчання у школі. Далі школярі почнуть кидати сміття не в одне відро, а в чотири, а зароблені від сортування кошти будуть витрачатися на їхні потреби. Учні самостійно вирішуватимуть, на що саме витрачати «екологічні кошти».

  Щоб  процес сортування був веселим і захопливим, у школі постійно будуть проходити екологічні   акції, конкурси та змагання, під час яких кожен учасник  зможе отримати цінний подарунок за свій особистий вклад у розвиток проекту. Сортуючи сміття у школі, діти стануть прикладом для дорослих та навчать сортувати побутові відходи своїх батьків.

За перший рік реалізації проекту, тобто протягом 2018 року, ми плануємо досягнути таких результатів:

  •  у школярів з’являться навички сортування побутових відходів;
  • діти навчать дорослих сортувати сміття;
  •  збереться та відсортується    побутові відходи за один рік;
  •  Передбачаємо придбати спортивний інвентар для дітей на отриманні від вторинної сировини кошти.

Що нам  потрібно для реалізації проекту?

  • 2 контейнери для сортування паперу та пластику. Ми плануємо встановити їх у шкільних коридорах, щоб діти могли сортувати свої відходи просто під час навчання у школі. 
  • 2 контейнерів    для сортування паперу, пластику та  скла на шкільному подвір’ї. 
  • інформаційні буклети для батьків школярів та їхніх сусідів, головне завдання яких – донести інформацію про використання сміття як вторинної сировини для подальшої переробки, та поради щодо утилізації побутових відходів, якщо їх неможливо сортувати та переробити.  
  • екологічні роздатки для дітей (лінійки з екологічним маркуванням пластику). За допомогою таких лінійок-підказок діти зможуть визначати види пластику які придатні для вторинної переробки. 
  • роздаткові та витратні матеріали для проведення екологічних тренінгів (папір для фліпчарту, кольоровий папір, маркери, стікери, олівці, ножиці, клей тощо). 

 

 

Нравится