Державна національна програма “Освіта: Україна ХХІ століття” визначила стратегію розвитку освіти в Україні, пріоритетні напрямки та шляхи ,,... створення системи навчання і виховання для досягнення високих освітніх рівнів, забезпечення можливостей постійного духовного самовдосконалення особистості, формування інтелектуального та культурногопотенціалу як найвищої цінності нації”.
Втілюючи її в роботу загальноосвітньої школи № 56 за основу були взяті гуманістичні ідеї та орієнтири на людину і загальнолюдські цінності, на громадянську позицію, яка ґрунтуєтьсяна повазі до особистості дитини, турботі про її розвиток. Такий підхід передбачив визнаннякожного вихованцяяк унікальної індивідуальності з відповідним до нього ставленням.
Специфіку школи як соціальної системи визначає склад колективу, до якого входять дорослі й діти та вплив оточуючого середовища, тобто місце розташування школи. Школа розташована у мікрорайоні, де населення за віком переважно середнього та старшого віку, молодь складає десь 26 %, що впливає на кількість першокласників по набору. Знаходиться школа поодалік від культурних та розважальних центрів. На території мікрорайону - молодіжний клуб «Ровесник», який відвідує невелика частина учнів школи, в основному дівчата, які надають перевагу заняттям танцями. Пенсіонери, ветерани війни, ветерани праці складають значну частину мешканців мікрорайону, тому виховна робота школи у своїх напрямках передбачає роботу з цим контингентом.
У школі створені всі належні умови, щобпопри різноманітні проблеми, які поставило перед освітою непросте сьогодення, педагоги могли успішно розв’язувати завдання, які стоять перед освітою.
Так, для забезпечення повноцінного навчального процесу в школі працює 37 кабінетів та класних кімнат, актова зала, 2 спортивні зали, спортивний майданчик, майданчики дорожнього руху та пожежної безпеки, методичний кабінет, комбінована майстернята кабінет обслуговуючої праці, комп’ютерний клас, танцювальна зала. Працює шкільна їдальня, медичний кабінет, бібліотека. Постійно поновлюється створена у 2000 році «Мала картинна галерея».