Корисні рекомендації: "Як навчити дитину швидко читати".


Вам уже скоро до школи, а малюк все ще насилу складає склади і мучиться над однією сторінкою годинами? 

Прості лайфхаки допоможуть пробудити в дитині інтерес до літератури і зробити навчання читанню захоплюючим. До того ж, виділяти на це можна не більше 1 години на день.

Ви почали з абетки і вже намагаєтеся освоювати прості дитячі книги, а швидке читання для дітей як і раніше залишається недосяжною вершиною?

Не все так страшно і складно!

Спробуй зробити разом із дитиною наступні ігрові вправи для підвищення швидкості читання:

  1. Переверни книгу догори дригом. Нехай малюк намагається прочитати текст у такому положенні, рухаючись очима справа наліво. Обов'язково похвали його, якщо він впорається з таким складним завданням.
  2. Частково прикрий рядок так, щоб спочатку було видно верхню половину букв, а потім - нижню. У цій вправі прихований маленький фокус: коли прикрита верхня частина букв, розпізнати їх при читанні складніше, зате повністю видно наступний рядок. Більшість малюків розуміє, що можна спростити собі задачу, відразу прочитавши і наступний рядок - головне встигнути зробити це якомога швидше. У процесі такого читання дошкільник одночасно вчиться читати вголос і про себе (наступний рядок), а також розвиває словесно-логічну пам'ять: йому потрібно відразу запам'ятати кілька слів у певній послідовності.
  3. Попроси дитину прочитати кілька рядів лише приголосних. Для цього потрібно роздрукувати наступні рядки з літерами: БТМПВЧФКНШЛЖЗЦС, ПРЛГНТВСЧЦФБХНМ, ФЩМЖДШХЧМКПБРВС, ПТКЗРМВДГБФКЗРЧ, ВМРГКТБДЗЩЗБЧВН, КВМСПЛБШГРДБЛСТ.
  4. Запропонуй малюку кілька разів перечитати один і той же уривок тексту. Заміряй час і запам'ятай, на якому слові закінчився відлік (зазвичай 1 хвилина). Потім нехай дитина перечитає текст ще раз: швидше за все, їй вдасться прочитати на кілька слів більше. Багатьох такий результат надихає, але більше 3 разів виконувати цю вправу не варто, щоб не втомити юного читача.
     
  5. Зроби таблицю досягнень. Можна на папері відзначати успіхи дитини, наприклад, що сьогодні вона прочитала на кілька абзаців більше за той же час. А можна пошити плюшеве панно із кишеньками і за кожне досягнення в області читання класти туди приємний сюрприз, який малюк буде забирати наприкінці тижня.
Читання для дітей - це як водіння автомобіля для нас: досить складно і вимагає концентрації всіх сил, тому обов'язково заохочуйте, навіть маленькі успіхи дитини в навчанні.

 

Нравится