Гра-вікторина "Знавці правил дорожнього руху"

Гра-вікторина "Знавці правил дорожнього руху"

Молочанський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів

 

 

 

 

 

 

Тематична вікторина

 

 

 

"Знавці правилдорожнього руху"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготували класні керівники 10, 11 класів

Видиш О.В., Антонова О.Є.

 

 

 

 

Мета:

• узагальнити, систематизувати та повторити матеріал з теми «Правила дорожнього руху. Регулювання дорожнього руху»;

• стимулювати пізнавальну діяльність учнів;

• розвивати логічне мислення,

• розвивати вміння та навички:

     1) розрізняти засоби регулювання дорожнього руху;

     2) застосовувати теоретичні знання на практиці;

     3) працювати в групах;

     4) виконувати нестандартні завдання;

     5) узагальнювати i систематизувати вивчений матеріал, вибирати головне, робити висновки;

• виховувати:

     1) дбайливе ставлення до свого життя та здоров’я,

     2) культуру спілкування один з одним.

 

Попереджувальне домашнє завдання:

1. Повторити матеріал з теми «правила дорожнього руху. Регулювання дорожнього руху».

2. Виготовити емблеми для кожного члена команди.

3. Підготувати девіз та невелике привітання для команд – суперників.

 

План конспект заходу.

I. Організаційний момент.

• Оформлення кабінета для проведення вікторини.

• Інструктаж членам журі стосовно оцінювання завдань вікторини.

• Інструктаж членам команд стосовно поведінки під час вікторини та інших організаційних питань.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

 

  1. Вступне слово ведучого.

 

   Ми з вами живемо в населенному пункті, тому щодня, перебуваємо в ролі учасника дорожнього руху. Переходимо дорогу – ми пішоходи, рухаємося громадським транспортом – пасажири, а якщо маємо власний транспорт, то час від часу стаємо водіями. Для виконання цих ролей ми повинні знати правила дорожнього руху, та засоби його регулювання

   Ми не можемо уявити свого життя без транспорту, без доріг, світлофорів, пішохідних переходів. Відстані між районами, установами, магазинами такі значні, що подолати їх можна тільки за допомогою транспорту. Отже, транспорт - наш вірний друг! Але, забуваючи про власну безпеку, нехтуючи правилами дорожнього руху, люди можуть стати жертвою своєї необдуманої поведінки. Адже транспорт може бути не тільки корисним, а й небезпечним. А щоб люди не потрапили під колеса автомобіля, існують Правила дорожнього руху, які треба знати і завжди їх виконувати, оскільки від уміння дотримуватися їх залежить життя кожного з нас. Порушуючи правила дорожнього руху, ми наражаємо себе на смертельну небезпеку. Тож, щоб не сталося лиха ми повинні знати елементарні правила дорожнього руху, основні засоби його регулювання, вміти правильно переходити через дорогу та переводити своїх менших братів та сестер, розрізняти типи дорожніх знаків, щоб завчасно скористатися інформацією для своїх подальших дій.

Усі мають пам’ятати,

Що на дорозі не варто жартувати.

У грі повторимо ми правила дорожні

І будемо завжди всі обережні.

 

(Оголошення теми та мети заходу).

 

ІІІ. Проведення вікторини.

 

1. Представлення членів журі.

 

2. Представлення команд та їх членів (капітан кожної команди вказує назву своєї команди, представляє членів своєї команди, вказуючи прізвище, ім’я та клас кожного члена команди. Кожна з команд оголошує свій девіз).

 

3. Виконання завдань вікторини.

 

     І тур

«Привітання».

Кожній команді пропонується привітати команду суперників.

Оцінка: максимальна кількість балів 5.

  

  ІІ тур

«Мозковий штурм»

   Кожній команді по черзі пропонується 10 запитань, які передбачають коротку відповідь. Члени команди повинні відповідати досить швидко, оскільки часу на роздуми немає. Відповідає той, хто знає відповідь.

 

 

 

Запитання для команд:

     І команда.

1. Частина дороги, призначена для руху пішоходів через проїжджу частину… (пішохідний перехід).

2. Особа, яка керує транспортним засобом…(водій).

3. Написи та лінії на проїжджій частині…(дорожня розмітка).

4. Пристрій для регулювання руху в певних напрямках… (світлофор).

5. Дорожня розмітка може бути двох видів, а саме: горизонтальна та…(вертикальна).

6. Для введення обмежень в русі застосовують …(заборонні дорожні знаки).

7. Пішохідний світлофор, на відміну від звичайного, має тільки …(два сигнали червоний та зелений).

8. Загальною ознакою попереджувальних дорожніх знаків є …(трикутник з червоною облямівкою та білим фоном).

9. Працівник ДАІ, який регулює дорожній рух…(регулювальник).

10. Транспорт, який стоїть обходити тільки…(позаду).

 

     ІІ команда.

1. Нормативний документ, який встановлює порядок дорожнього руху на всій території України…(правила дорожнього руху).

2. Учасниками дорожнього руху є: водій, пішохід та…(пасажир).

3. Чорні та білі лінії та смуги, нанесені на стовпи та огорожі …(вертикальна дорожня розмітка).

4. Світлофор з символами людини…(пішохідний світлофор).

5. Інформують про розміщення об’єктів сервісу…(знаки сервісу).

6. Звичайний світлофор має три сигнали, а саме: червоний…(жовтий та зелений).

7. Дорожня розмітка може бути двох видів, а саме вертикальна та …(горизонтальна).

8. Загальною ознакою заборонних знаків є…(коло з червоною облямівкою та білим фоном).

9. За розташуванням розрізняють два види світлофорів, а саме: горизонтальні та …(вертикальні).

10. Особа, яка перебуває у транспорті, проте, не керує ним…(пасажир).

 

     Оцінка туру: за кожну вірну відповідь 1 бал. Максимальна кількість балів 10.

 

   ІІІ тур

Завдання всліпу

Капітани кожної команди по черзі (всліпу) обирають  картки з завданням. На виконання завдання пропонується 1 хвилина. Якщо команда готова відповідати раніше піднімається червона картка. Піднята червона картка додає додатковий бал команді.

 

 Картка 1

1. Встановіть відповідність:

1) так          а) горизонтальна розмітка наноситься на проїжджу частину;

2) ні            б) жовтий сигнал світлофора забороняє рух;

                    в) пішохідні світлофори мають два сигнали з силуетами пішоходів, а саме: червоний та жовтий;

                    г) заборонні знаки мають форму трикутника;

                    д) пасажир не належить до учасників дорожнього руху.

   Відповіді: так а; ні б, в, г, д.

   Картка 2

1. Встановіть відповідність:

1) так                   а) вертикальна розмітка наноситься на проїжджу частину;

2) ні                     б) зелений сигнал світлофора забороняє рух;

                             в) всі світлофори обов’язково мають три сигнали: жовтий, зелений, червоний;

                             г) знаки сервісу мають форму трикутника з червоною смугою;

                             д) пішохід не належить до учасників дорожнього руху.

   Відповіді: так -, ні: а,б,в,г,д.

 

  

Оцінка туру

   ІV тур

«Виправ помилки»

   Кожній команді по черзі пропонують речення з помилками. Помилки треба знайти та виправити. Якщо команда не відповідає, то шанс відповісти отримує друга команда.

   Текст

1. Учасниками дорожнього руху є: автомобіль, пасажир та водій. (Пішохід )

2. Пішохід – людина, яка використовує транспортний засіб і знаходиться у ньому, але не причетна до керування ним. (Пасажир)

3. Горизонтальна розмітка наноситься на стовпи та огорожі, а вертикальна – на дорогу та бордюри. (Навпаки).

4. Заборонні знаки мають загальну ознаку – трикутник з червоною смугою та білим чи жовтим фоном всередині. (Круг)

5. Пішохідні світлофори мають три сигнали з силуетом людини, а саме: червоний, жовтий та зелений. (Два сигнали, жовтий відсутній)

6. Інформаційно – вказівні знаки мають загальну ознаку – круг з червоною смугою та білим фоном всередині. (Заборонні) .

7. Щоб перевозити людей у кузові автокрана необхідне посвідчення водія категорії «С». (Не можна перевозити людей у кузові автокрана)

 

8. Транспортний засіб, що стоїть необхідно обійти спереду, переконавшись, що водій не починає рух. (Транспортний засіб необхідно обходити позаду).

9. Заборонні знаки інформують учасників дорожнього руху про розташування об’єктів обслуговування. (Знаки сервісу).

10. Розрізняють три види дорожньої розмітки: горизонтальна, вертикальна, пішохідна. (Два види дорожньої розмітки, пішохідна – це вид горизонтальної розмітки).

 

  V тур

Конкурс капітанів. Гра «Хто такий? Що таке?»

   Грає капітан команди. За одну хвилину гравець повинен пояснити якомога більше слів, які йому будуть пропонувати.

Оцінка туру: 1 бал за вірне пояснення. Максимальна кількість балів – кількість вірних пояснень за одну хвилину.

   Слова для гри

1. Пішохід. (Учасник дорожнього руху поза транспортним засобом).

2. Водій. (Учасник дорожнього руху, який керує транспортним засобом).

3. Дорожня розмітка. (Зображення на дорозі, бордюрі чи дорожніх спорудах).

4. Пасажир. (Учасник дорожнього руху, який знаходиться у транспортному засобі, але не причетний до керування ним).

5. Дорожній знак. (Інформація для учасників дорожнього руху).

6. «Зебра» на дорозі. (Горизонтальна дорожня розмітка).

7. Заборонний знак. (Запроваджує чи скасовує обмеження в русі).

8. Світлофор. (Пристрій для регулювання дорожнього руху).

9. Таблички до дорожніх знаків. (Уточнюють чи обмежують дію знаку).

10. Правила дорожнього руху. (Нормативний документ, що встановлює порядок дорожнього руху на певній території).

11. Пішохідний світлофор. (Пристрій, що регулює рух пішоходів).

12. Регулювальник. (Працівник ДАІ, що регулює рух на дорозі, з посвідченням та відповідною екіпіровкою).

13. Учасники дорожнього руху. (Водій, пасажир, пішохід).

14. Сигнали світлофора. (Зелений, жовтий, червоний).

15. Попереджувальний дорожній знак. (Попередження про небезпечну ділянку дороги).

 

   ІV. Підведення підсумків.

1. Заключне слово вчителя.

   А на закінчення я  пропоную вам скласти вірш. Останнє слово в другому рядочку добирайте в рифму за змістом.

Щоб на дорогах жертвою не стати,

Потрібно Правила ... (вивчати).

Тож знати треба сину й доні,

Що рух у нас ... (правосторонній).

І пам'ятайте в чому справа:

Всім рухатися треба ... (справа).

Де по дорозі мчать машини,

То це ... (проїжджа) є ... (частина).

А де прогулюються пари,

Де люди йдуть - це ... (тротуари).

На гальма вже натиснув водій,

Машина мчить - шлях ... (гальмівний).

Машину раптом не спинити.

Це ви повинні ... (розуміти).

Дорогу не перебігайте,

А краще трішки ... (зачекайте).

Щоб не було нікому шкоди.

Завжди ідіть на ... (переходи).

І теж хвилинку зачекайте,

 

 

І не біжіть,... (не поспішайте),

Бо завжди той, хто поспішає,

Усіх смішить і... (звеселяє).

Самому ж не до сміху буде,

Над ним сміятимуться ... (люди).

Та щоб у світі добре жити,

То треба Правила ... (учити)

И виконувати їх завжди,

Тоді не трапиться ... (біди).

 

   Життя людини, її здоров'я - це головне. У кожної людини воно одне. Втратити

здоров'я або життя дуже просто і легко, а от повернути його назад іноді буває неможливо. Тому про це треба завжди пам'ятати.

 

Любіть себе та інших поважайте,

Своє життя й здоров'я бережіть.

І правильну дорогу вибирайте,

Якщо до старості бажаєте дожити.

Щоб не спізнитись - ви не поспішайте.

Раніше вийдіть, щоб спокійно йти.

А по дорозі рот не роззявляйте,

Щоб і життя, й здоров'я зберегти.

Бо їде транспорт, всюди перехожі.

Хтось на роботу, хтось з роботи йде.

Чи сіє дощ, чи дні стоять погожі,

А рух не зупиняється ніде.

Летять машини, швидкість в них висока.

Миттєво транспорт цей не зупинить.

І хоч дорога, може, й не широка,

Та через неї, діти, не біжіть.

Спіткнутись можна чи перечепитись...

Летять машини, вам несила встати.

Автомобіль не може зупинитись,

Страшне нещастя може вас спіткати.

Дорогу виберіть дорідної вам школи,

Щоб світлою й безпечною була.

І навпростець теж не ходіть ніколи,

Собі й нікому не бажайте зла.

 

    Ну що ж закінчилася наша вікторина. Хочу сказати велике дякую всім, хто приймав в ній участь. Ви молодці. Ви показали досить глибокі знання з правил дорожнього руху. Гадаю, що всі ці теоретичні знання ви зможете використати на практиці, у повсякденному житті.

 

 

 

  Але вас цікавить кінцевий результат. Мені дуже хотілось би сказати, що перемогла дружба, бо ви всі були на висоті. Але існує наука цифр – математика. Саме знання цієї науки допомогли нашому журі визначити переможця. Тож надамо їм слово.

 

2. Оголошення результатів вікторини (слово журі).

 

3. Нагородження переможців.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нравится