Есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток»


Прізвище ім’я по батькові: Маркевич Ірина Юріївна

Навчальний заклад: КЗО «Братський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» Покровської селищної ради Дніпропетровської області,10 клас.

Електронна адреса:[email protected]

ПІБ учителя: Дубнюк З.І. моб.0997115305

З ким з успішних людей в обраній професії хотіла б зустрітися: з відомим скульптором-земляком Небоженком  Володимиром Павловичем.

Есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток»

Я - звичайна десятикласниця зі своїми мріями та сподіваннями. Романтична та практична, а ще – цілеспрямована. Батьки хочуть бачити мене самодостатньою та успішною. Я  все зроблю для того,щоб їх не розчарувати. Проживаю в маленькому селі і  мрію бачити рідний край оновленим та багатим,а людей –щасливими.

   Моя майбутня професія стосується будівництва та проектування. Хочу після складання ЗНО в 2019 році вступити до інституту архітектури та будівництва.  

Мрію  власними руками та інноваційними технологіями в будівництві  вплинути на зовнішній вигляд  рідного села,   району і зробити такими як уявляю, як фантазую. Все це може дати професія архітектора.

Для цього я  наполегливо готуюся до вступу, вивчаю предмети,які будуть основними у виші: креслення, математика,логіка та інші. Я читала в Інтернеті,що  архітектори навіть складають розрахунки вартості об’єктів..Тобто вивчення  математики ставлю за пріоритет!

Уявляю,що може бути кращим ,ніж  дарувати людям радість, які вперше переступають поріг новобудови - власної квартири чи будинку!

Я зможу проектувати  будинки зручними та практичними, і в той же час, гарними та сучасними, які б  радували очі й душу. Для цього   віднайду золоту середину, коли талант, практичність, стійкість, екзотичність будуть поєднуватися. Уявляю, що створюю ескіз  та попередній план  проекту…

   Покликання  і професія    для мене є  одним і тим же, бо в іншому випадку-  не буде приносити ні радості, ні матеріального достатку  Архітектор –професія,яка  вимагає великої бази знань і умінь.Тому  до свого першого зробленого проекту належить багато вчитися і пробувати. .  Я знаю  свої сильні і слабкі сторони,  формую  в собі внутрішній стрижень особистісного зростання, яке є неодмінною умовою досягнення  мети- вступу до вишу.

На мій погляд, ця професія відповідає  тим основним  якостям, які є для мене головними при виборі : творчість і розвиток, спілкування зі спеціалістами в даній галузі,   вимагає володіти неабиякими здібностями та знаннями. Для того, щоб відповідати вимогам часу, я  знаю всі тонкості професії. А щоб не бути застарілою в поглядах та не зупинятися на місці, а рухатися вперед, треба багато-багато вчитися,  самонавчатися,  самовдосконалюватися, самостверджуватися. Однокласники   не всі розуміють   мій вибір чоловічої професії, бо мріють стати  журналістами,юристами, вчителями. Але мені це не цікаво!Україна переживає нелегкий час не лише в освіті, а в економіці,медицині. Все менше прості  українці можуть радіти та планувати новобудову,бо дорого та недоступно. Вірю,що все бути по-європейськи:і життя,і мрії,і будівництво!   

  Що треба для   вступу?   Скласти ЗНО з  обов’язкових  предметів шкільної програми – математики і української  мови, а також пройти творчий конкурс. Зазвичай на такому конкурсі просять виконати ескіз  архітектурної деталі і креслення якого-небудь предмета. Таким чином, професія архітектор вимагає від мене   не тільки базових знань, але і хороших навичок малювання та креслення. Зрозуміло,що створення комфортного середовища для життєдіяльності людей - головна мета архітектора.

Тож яка користь від того ,   що я стану архітектором? Не є новиною,що людство займається будівництвом споконвіку. Сьогодні в нашій державі будівництво йде все більш масштабними темпами: зводяться нові житлові квартали, будівлі вокзалів, готелів,  бізнес центрів. Над кожним з цих споруд   працюють всі : архітектор, дизайнер, інженер, будівельник та інші фахівці.

  Звичайно, я  буду розбудовувати рідну Україну,втілювати європейські стандарти та проекти в життя. Створювати щось інноваційне своїми руками – це прекрасно,величаве і досяжне. Безумовно, для  втілення моїх  планів  у життя,  треба  п’ять років наполегливо учитися в інституті, списати  гори паперу для креслень .

   Професія дуже складна, цікава, а головне – на  ринку праці  має попит,тому я впевнена, що не стану однією з тих, що стоять у центрі зайнятості, або просто працюють продавцями на ринку. Я свідомо обрала саме професію архітектора.

 Що я хочу від своєї майбутньої професії? Мені  17 років і   зробити правильний  вибір дуже складно, тому зараз можна тільки  мріяти і будувати плани на недалеке майбутнє.   Головне — творчо підходити до поставленого завдання і сміливо йти до поставленої мети, не лякаючись проблем і перешкод.

 

 

Нравится