Булінг - що це таке?!


Більшість підлітків описують булінг як "Коли хтось примушує тебе відчувати себе менш вартісним як людина, приниженим, і ти не в змозі себе захистити". Булінг значно відрізняється від типових конфліктів та непорозумінь між друзями або однокласниками. Це є булінг, якщо:

  • людині завдали болю, принизили фізично або словами;

  • така поведінка може постійно повторюватись, хоча й може статися один раз;

  • це було зроблено навмисно;

  • людина, якій завдали шкоди, не може сама захистити себе;

  • людина, яка вчинила булінг - має більшу силу (старша, фізично сильніша, має вищий соціальний статус та авторитет в групі)

Булінгу може зазнати будь-яка дитина в школі, але жодна - не заслуговує на це, та має право почувати себе безпечно в школі.

Яким чином може відбуватись булінг? Найпростіше розпізнати фізичнийбулінг: штовхання, лупцювання, побиття ногами/руками, запотиличники, смикання за волосся, неприємні дотики до тіла, відбирання, ховання, та псування особистих речей дитини та ін. Словесний булінг є дуже розпосюдженим, адже він є швидким і прямим. Це може бути будь-яке приниження або насміхання шляхом розповсюдження неправдивих чуток, обзивання, використання прізвиськ, злих жартів, погроз та залякування. Емоційний булінг є найбільш складним та неприємним - він робить боляче людині, та змушує її погано про себе думати. Прикладами цього різновиду булінгу може бути відмова від спілкування з людиною, її ігнорування всім колективом та ізоляція, привселюдне приниження. Останнім часом, з розвитком інформаційних технологій, новим методом знущань над однолітками став кібербулінг - приниження за допомогою Інтернет-мережі та СМС-повідомлень. Це може бути розсилання принизливих та неправдивих повідомлень, фото та відео про людину для того, щоб зробити їй боляче, написання людині неприємні листи та СМС-повідомлення.

Чому булінг є неприпустим? За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні, так чи інакше зазнавав булінгу в школі, потерпав від принижень та насміхань. Такі учні часто просто бояться ходити до школи. Правом кожного учня є почувати і бути в безпеці в своїй школі. Учні, яких принижують часто мають низьку самооцінку та самоповагу, у них можуть виникати страх та депресії, падати навчальна успішність та навіть виникати думки про самогубство. Проте, булінг негативно впливає не тільки на тих дітей, які його зазнають, а й на тих - хто сам його ініціює.Так, учні-ініціатори булінгу, дорослішаючи мають вищий ризик до скоєння правопорушень. Дослідження доводять, що до 25 років, один з чотирьох підлітків, який знущався з інших - потрапляє за грати.

 

Нравится