Розвиваючі ігри для дітей раннього віку


 

Дитина з кожним роком, з кожним місяцем цікавиться усім новим. Маленькі діти вчаться, граючись. Це природно. І турботливі батьки намагаються надати підтримку у вивченні навколишнього світу і отриманні нових знань. У цьому допоможуть дитячі розвиваючі ігри для малюків від 3 років. Ви можете займатися вдома і на вулиці, є спеціальні комп’ютерні програми. Це можуть бути рухливі вправи або ігри за столом. Вибирайте в залежності від ваших з дитиною переваг.

Розвиваючі ігри для дівчаток і хлопчиків 3-4 років вдома і на вулиці

Дуже добре, коли батьки займаються з дітьми, використовуючи улюблені захоплення малюків. Наприклад, якщо ваша дочка любить малювати, то цифри буде цікаво вивчати через творчість:

  • креслити на землі, піску, на папері;
  • вирізати з картону і потім придумувати сюжет казки;
  • зліпити з солоного тіста і т. д.

Син ж малювати не любить, зате він дуже рухливий, багато бігає. Значить з ним можна вважати кроки, стрибки, кількість попадання м’ячем у ціль.

Ось приклади деяких розвиваючих ігор для дітей до 3 років:

Домашня пісочниця

Для розвитку дрібної моторики корисно зробити вдома міні-пісочницю, яка буде наповнена, наприклад, рисом. Крупу можна пофарбувати в різні кольори харчовими барвниками або залишити білою. Контейнер наповнюється рисом, а далі можна грати як у звичайній пісочниці: насипати лопаткою в відерце, возити на машинках і т. д. Дитині корисно грати прямо руками: збирати рис в баночки різних розмірів, шукати в пісочниці заховані дрібні іграшки, просто пересипати з однієї руки в іншу. Слідкуйте за тим, щоб маленькі частини не потрапляли в рот малюкові.

Граємо пальчиками

Діти дуже люблять такі забави на розвиток дрібної моторики, особливо якщо супроводжувати їх віршиками та пісеньками. Наприклад, така гра:

Стиснути кулачок, далі, читаючи вірш, розгинати по одному пальчику.

Віршик:

Цей пальчик – тато,

Цей пальчик – мама,

Цей пальчик – дідусь,

Цей пальчик – бабуся,

Ну а цей пальчик – я.

Ось і вся моя сім’я!

Під час читання останньої строчки у дитини вся долоня розкрита.

Дитячий футбол

Потрібно відзначити ворота підручними матеріалами: паличками, якщо граєте на вулиці, кеглями – якщо вдома. Пояснити дитині сенс – потрапити у ворота з певної відстані. Мета гри – навчитися координувати свої дії.

Горобчик

Гра на розвиток координації, зміцнення м’язів спини.

Нехай малюк сяде навпочіпки, як горобчик, зігне руки, торкаючись пальцями плечей, зображуючи крильця. Допоможіть йому випрямити спинку. Тепер запропонуйте дитині пострибати на двох ногах одночасно, як горобчик.

Далі можна поекспериментувати і пограти в різних тварин, зображуючи, як ходить ведмідь, як плаває рибка, стрибає зайчик і т. д.

 

Like it