Пам’ятка «Дозвілля з дитиною на природі»


Коли за вікном чудова погода, а сонечко привітно усміхається, хочеться швидко зібратися і відправиться на природу, для того, щоб отримати насолоду від свіжого повітря і сповна відпочити. Але з дітьми, зробити це буде набагато складніше. Але якщо правильно підійти до цього питання, то відпочинок з дитиною на природі може стати по справжньому яскравим і незабутнім подією, як у вашому житті так і в житті малюка. 

Основним вирішальним фактором для вдалого відпочинку на природі, є здоров’я і загальний стан дитини. Необхідно пам’ятати, що довга дорога і зміна різних умов, може послужити травмою для маленької дитини і емоційної та психологічної.

Дуже важливо і стан батьків, тому що дуже багато сил потрібно для того, щоб стежити за дитиною, адже на природі, він стає занадто, активним і невгамовним. Потрібно правильно і заздалегідь визначитися з характером майбутньої поїздки. Для початку, можна побувати на пікніку, а після, можна буде планувати більш тривалі поїздки, наприклад на цілий день або з ночівлею.

 Список речей необхідних відпочинку з дитиною

 1. Їжа — Потрібно завчасно обдумати, чим же годувати дитину, тим більше що на свіжому повітрі апетит розігрується набагато швидше. Їжа повинна бути свіжа  і зберігатися в спеціальних герметичних контейнерах. Кілька фруктів ніколи не завадять дитині. Вони повинні бути ретельно вимиті.
 2. Вода — Воду необхідно мати і для пиття, і для миття рук. Можна взяти з собою термос з чаєм або компотом.
 3. Стільчик або підстилка — Розкладні стільчики дуже знадобляться на природі, тим більше для дитини. Але якщо таких немає, то можна взяти підстилку або подушку.
 4. Аптечка — Це обов’язковий предмет, який може стати в нагоді в будь-яку хвилину. В аптечці повинні знаходитися лейкопластир, бинт, перекис водню, вата, гель або мазь від укусів комах, а також сонцезахисний крем і спрей від комарів.
 5. Змінний одяг — Обов’язково потрібно подумати про одяг. Він  неодмінно стати в нагоді тоді, коли дитина забрудниться чи трапиться якась несподіванка. З одягом  необхідно ще взяти головний убор, кепку або панаму.
 6. Гігієна — Вологі серветки, підгузки, для дітей старшого віку, при необхідності — горщик.

 Відпочинок з дитиною на природі — іграшки

 • дитяче відерце, лопатка, грабельки, в загальному, весь копальний набір;
 • м’ячики;
 • дитячий намет, щоб малюк зміг відпочити в ній або сховатися від сонця;
 • набір для малювання — олівці, фломастери, альбом. Це обов’язково стане в нагоді, адже малюк може захотіти намалювати навколишню природу;
 • бадмінтон, для ігор в теніс, це дуже весело, особливо для дітей, більш старшого віку;
 • фотоапарат — дуже стане в нагоді для того, щоб відобразити сімейний відпочинок, який буде згадуватися ще досить довго

Заходи безпеки дітей на природі

Якщо відпочинок буде запланований на природі з густою рослинністю, то потрібно надіти на дитину одяг, який  буде застерігати його від кліща, а після відвідування природи, необхідно обстежити все тіло малюка дуже уважно. Взуття має бути досить зручним і безпечним для того, щоб уникнути травм і вивихів. Якщо відпочинок буде на сонці, то одяг дитини повинен  бути світлий  для того, щоб вберегти малюка від перегріву і опіків.  В обов’язковому порядку продемонструйте дитині, що потрібно прибирати після себе. Акуратно все сміття, необхідно прибрати в пакети для сміття і вивезти з собою. Дитина, після побаченого  можливо  придивиться і буде робити аналогічно.

Відпочинок з дитиною на природі запам’ятається надовго, якщо малюк буде щасливий і веселий.

 

 

Like it